Виплата роялті неприбутковим організаціям

43

ПРОБЛЕМА

Чи включається до складу податкових витрат виплата винагороди за використання авторського та суміжного права (роялті) уповноваженим організаціям колективного управління (УОКУ), які є неприбутковими (ознака неприбутковості 0011)? Як правильно відобразити операцію з виплати роялті неприбутковим організаціям УОКУ в новій декларації про прибуток?

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 139 Податкового кодексу України (ПК) нарахування (виплата) роялті не входить до переліку витрат, що не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку.

Витрати, пов’язані з нарахуванням та виплатою роялті, належать до витрат подвійного призначення, включаються до складу витрат платника податку на прибуток (пп. 140.1.2 ПК) з певними обмеженнями. Зокрема, згідно з вимогами абзацу другого підпункту140.1.2 ПК до складу витрат не включаються нарахування роялті на користь юридичної особи, яка відповідно до статті 154 ПК звільнена від сплати цього податку або сплачує цей податок за ставкою іншою, ніж установлена у пункті 151.1 ПК. Слід зазначити, що статтею 154 визначено перелік підприємств, звільнених від оподаткування податком на прибуток. Серед них відсутні неприбуткові організації з ознакою неприбутковості «0011». Порядок оподаткування таких неприбуткових організацій передбачено статтею 157 ПК. Відповідно до вимог цієї статті неприбуткові організації звільнені від оподаткування податком на прибуток в межах проведення основної діяльності, визначеної статутом.

Враховуючи вищевикладене, підприємство, що перебуває на загальній системі оподаткування, має право включити до складу витрат звітного періоду суму нарахованих (виплачених) роялті на користь неприбуткової організації з ознакою неприбутковості «0011».

Згідно з пунктом 138.1 ПК такі витрати відносяться до складу інших витрат підприємства та відображаються у рядку 06.5 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства з відповідною розшифровкою у рядку 06.5.33 додатка ІВ.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль