text
Головбух

Витрати на медичний огляд працівників у cфері громадського харчування

  • 1 грудня 2014
  • 38

ПРОБЛЕМА

Чи включаються витрати на медичний огляд працівників у сфері громадського харчування до складу витрат у податковому обліку?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 138.8.5 Податкового кодексу України (ПК) до складу загальновиробничих витрат включаються витрати на охорону праці. Перелік заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до витрат юридичної особи та фізичної особи — підприємця, які використовують найману працю, затверджений постановою КМУ від 27.06.2003 № 994.

У пункті 7 цього Переліку передбачено проведення обов’язкового попереднього, періодичного та позапланового медичного огляду працівників, зайнятих на важких роботах, роботах з небезпечними чи шкідливими умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі.

Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затверджений постановою КМУ від 23.05.2001 № 559 (далі — Перелік № 559). У розділі 5 Переліку № 559 визначені види професій підприємств громадського харчування, що підлягають обов’язковому медичному огляду.

Таким чином, до складу податкових потрапляють витрати на медичний огляд працівників, професії яких вказано в Переліку № 559.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах