Головбух

Встановлення водолічильників в офісі: чи є податкові витрати

  • 1 грудня 2014
  • 32

ПРОБЛЕМА

Чи має право виробниче підприємство віднести до складу податкових витрат витрати на встановлення водолічильника в офісі?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпунктів «д» та «є» підпункту 138.8.5 Податкового кодексу України (ПК) до складу загальновиробничих витрат підприємства включаються витрати на опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення та інших послуг з утримання виробничих приміщень, витрати на охорону праці.

Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджені постановою КМУ від 21.07.2005 № 630 (далі — Правила № 630), поширюються на споживачів — юридичних та фізичних осіб. При цьому послуги з водовідведення оплачуються споживачем з розрахунку обсягу витрат холодної та гарячої води згідно з нормативами (нормами) споживання або показаннями засобів обліку води. Усі споживачі мають право на встановлення засобів обліку та взяття їх на абонентський облік (п. 29 Правил № 630).

Законом України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-ХІІ визначено, що охорона праці — це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності. Дотримання санітарно-гігієнічних умов праці на підприємстві неможливе без постачання води.

Враховуючи викладене, підприємство має право віднести до складу податкових витрат вартість водолічильника та витрати на його встановлення в офісі підприємства.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл