Головбух

Відображення у податковому обліку витрат, пов’язаних з орендою землі

  • 1 грудня 2014
  • 56

ПРОБЛЕМА

Підприємство уклало з сільською радою договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, на якій планується побудувати СТО. Підприємство відшкодувало втрати виробництва, спричинені вилученням сільськогосподарських угідь та лісових земель угідь для цілей, не пов’язаних із веденням сільського та лісового господарства. Чи може підприємство зарахувати до витрат суму відшкодування, перераховану на рахунок сільради?

РІШЕННЯ

Втрати виробництва, спричинені вилученням сільськогосподарських угідь та лісових земель для цілей, не пов’язаних із веденням сільського та лісового господарства, відшкодовують відповідно до вимог статті 207 Земельного кодексу України. Їх визначають, спираючись на норми постанови КМУ «Про розміри та порядок визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню» від 17.11.1997 № 1279. Проведення такого відшкодування передбачено у двомісячний строк після затвердження проекту відведення земельних ділянок місцевою державною адміністрацією або органом місцевого самоврядування.

Відшкодування зазначених втрат сільській раді не відносять до переліку витрат, що не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку, встановлених статтею 139 Податкового кодексу України (ПК). Зауважте, витрати, не пов’язані з провадженням господарської діяльності, не включаються до складу витрат (пп. 139.1.1 ПК). У цьому випадку зв’язок з господарською діяльністю доводити немає потреби, оскільки на орендованій земельній ділянці підприємство планує побудувати СТО. Згідно з підпунктом «ж» підпункту 138.10.2 ПК суму відшкодування втрат доцільно віднести до інших витрат загальногосподарського призначення.

Тож підприємство має право віднести до складу витрат суму відшкодування, перераховану на рахунок сільради, у двомісячний строк після затвердження проекту відведення йому земельної ділянки.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл