Відображення у податковому обліку витрат, пов’язаних з орендою землі

47

ПРОБЛЕМА

Підприємство уклало з сільською радою договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, на якій планується побудувати СТО. Підприємство відшкодувало втрати виробництва, спричинені вилученням сільськогосподарських угідь та лісових земель угідь для цілей, не пов’язаних із веденням сільського та лісового господарства. Чи може підприємство зарахувати до витрат суму відшкодування, перераховану на рахунок сільради?

РІШЕННЯ

Втрати виробництва, спричинені вилученням сільськогосподарських угідь та лісових земель для цілей, не пов’язаних із веденням сільського та лісового господарства, відшкодовують відповідно до вимог статті 207 Земельного кодексу України. Їх визначають, спираючись на норми постанови КМУ «Про розміри та порядок визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню» від 17.11.1997 № 1279. Проведення такого відшкодування передбачено у двомісячний строк після затвердження проекту відведення земельних ділянок місцевою державною адміністрацією або органом місцевого самоврядування.

Відшкодування зазначених втрат сільській раді не відносять до переліку витрат, що не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку, встановлених статтею 139 Податкового кодексу України (ПК). Зауважте, витрати, не пов’язані з провадженням господарської діяльності, не включаються до складу витрат (пп. 139.1.1 ПК). У цьому випадку зв’язок з господарською діяльністю доводити немає потреби, оскільки на орендованій земельній ділянці підприємство планує побудувати СТО. Згідно з підпунктом «ж» підпункту 138.10.2 ПК суму відшкодування втрат доцільно віднести до інших витрат загальногосподарського призначення.

Тож підприємство має право віднести до складу витрат суму відшкодування, перераховану на рахунок сільради, у двомісячний строк після затвердження проекту відведення йому земельної ділянки.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль