Курсові різниці та штрафи за простроченим кредитом: чи є право на податкові витрати

42

ПРОБЛЕМА

Підприємство прострочило кредит. Чи мало воно право у 2014 році включати до податкових витрат відсотки та курсові різниці за таким кредитом після терміну погашення згідно з кредитною угодою?

РІШЕННЯ

Ситуація стосується минулорічних операцій, тому користуємося нормами Податкового кодексу України (ПК) станом на 31.12.2014.

Почнемо з курсових різниць. Відповідно до підпункту 153.1.3 ПК курсові різниці, пов’язані із заборгованістю визначаються за правилами бухгалтерського обліку. Прострочення періоду сплати кредиту не змінює факту наявності у підприємства заборгованості, пов’язаної з таким кредитом, якщо не порушено терміну позовної давності.

Нагадаємо, що позовна давність ― це строк, у межах якого кредитор може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. А загальна позовна давність становить 3 роки (ст. 256, 257 Цивільного кодексу України).

При цьому прибуток (позитивне значення курсових різниць) ураховується у складі доходів платника податку, а збиток (від’ємне значення курсових різниць) ураховується у складі витрат платника податку.

Тому підприємство у 2014 році у податковому обліку мало враховувати курсові різниці за простроченим кредитом, за яким не було порушено терміну позовної давності, у загальному порядку.

Щодо відсотків за простроченим кредитом, як ми зрозуміли, йдеться про штрафи, неустойки та пеню, які зобов’язане сплатити підприємство кредитору. Згідно з підпунктом 139.1.11 ПК ці суми заборонено включати до складу податкових витрат.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль