Повернення платнику авансових внесків з податку на прибуток

21

ПРОБЛЕМА

Підприємство за підсумками декларації з податку на прибуток за 2013 рік нарахувало авансові внески, хоча об’єкт оподаткування не перевищив 10 млн. грн. Але воно все ж таки почало сплачувати авансові внески у 2014 році. З ІІ кварталу підприємство перейшло на спрощену систему оподаткування. Як повернути зайво сплачені кошти з податку на прибуток?

РІШЕННЯ

Правила сплати податку на прибуток, починаючи з 01.01.2013, встановлені пунктом 57.1 Податкового кодексу України (ПК). Нагадаємо, що авансові внески з податку на прибуток повинні сплачувати тільки ті платники, чиї доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за 2013 рік перевищили 10 млн. грн. Оскільки у даному випадку об’єкт оподаткування менший за встановлений граничний розмір, то підприємство не повинно сплачувати авансові внески з податку на прибуток у 2014 році. Тобто рядок 23 Податкової декларації з податку на прибуток (далі — декларація), затвердженої наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872, за 2013 рік мав бути з прочерками.

Отже, задекларовані авансові внески підприємство повинно сплачувати до кінця звітного року.

Право подати декларацію за І квартал поточного року надається у випадках, якщо за результатами кварталу платник, який сплачує авансові внески, не отримав прибуток або отримав збиток. Тому теоретично виправити цю ситуацію можливо лише за підсумками річної декларації.

У той же час підприємство з ІІ кварталу поточного року вже не є платником податку на прибуток, оскільки перейшло із загальної системи оподаткування на спрощену. А платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток (п. 297.1 ПК).

У такому випадку норми пункту 57.1 ПК не узгоджуються з вимогами пункту 297.1 ПК. Крім того, згідно з пунктом 152.9 ПК для цілей розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» ПК використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Тобто базовим податковим (звітним) періодом для перехідних операцій залишається календарний квартал.

Оскільки підприємство вже не є платником податку на прибуток, для врегулювання цього питання воно має право подати до податкового органу за місцем реєстрації декларацію за І квартал з фактичними показниками доходів і витрат за цей період. Суму сплаченого авансового внеску з податку на прибуток за цей період слід відобразити у рядках 13 та 13.7 Додатку ЗП до декларації та, відповідно, у рядку 13 самої декларації. Таким чином буде виведено фактичний результат з податку на прибуток, який і буде рознесено в карточці особового рахунку.

Право платників на повернення сум надміру сплачених податків передбачено статтею 43 ПК та Порядком взаємодії територіальних органів Міністерства доходів і зборів України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, затвердженим спільним наказом МДЗ та Мінфіну від 30.12.2013 № 882/1188.

Для повернення суми переплати з податку на прибуток, яка виникне після подання декларації, підприємство повинно подати до податкового органу заяву у довільній формі. У ній зазначається напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку або на погашення грошового зобов’язання з інших платежів. При цьому перекид коштів на інші платежі не залежить від виду бюджету (п. 43.4 ПК).

Таким чином, суму переплати з податку на прибуток, яка виникне після подання декларації за І квартал, підприємство може на підставі заяви або повернути на поточний рахунок в банку, або зарахувати в рахунок сплати єдиного податку.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль