Повернення платнику авансових внесків з податку на прибуток

29

ПРОБЛЕМА

Підприємство за підсумками декларації з податку на прибуток за 2013 рік нарахувало авансові внески, хоча об’єкт оподаткування не перевищив 10 млн. грн. Але воно все ж таки почало сплачувати авансові внески у 2014 році. З ІІ кварталу підприємство перейшло на спрощену систему оподаткування. Як повернути зайво сплачені кошти з податку на прибуток?

РІШЕННЯ

Правила сплати податку на прибуток, починаючи з 01.01.2013, встановлені пунктом 57.1 Податкового кодексу України (ПК). Нагадаємо, що авансові внески з податку на прибуток повинні сплачувати тільки ті платники, чиї доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за 2013 рік перевищили 10 млн. грн. Оскільки у даному випадку об’єкт оподаткування менший за встановлений граничний розмір, то підприємство не повинно сплачувати авансові внески з податку на прибуток у 2014 році. Тобто рядок 23 Податкової декларації з податку на прибуток (далі — декларація), затвердженої наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872, за 2013 рік мав бути з прочерками.

Отже, задекларовані авансові внески підприємство повинно сплачувати до кінця звітного року.

Право подати декларацію за І квартал поточного року надається у випадках, якщо за результатами кварталу платник, який сплачує авансові внески, не отримав прибуток або отримав збиток. Тому теоретично виправити цю ситуацію можливо лише за підсумками річної декларації.

У той же час підприємство з ІІ кварталу поточного року вже не є платником податку на прибуток, оскільки перейшло із загальної системи оподаткування на спрощену. А платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток (п. 297.1 ПК).

У такому випадку норми пункту 57.1 ПК не узгоджуються з вимогами пункту 297.1 ПК. Крім того, згідно з пунктом 152.9 ПК для цілей розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» ПК використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Тобто базовим податковим (звітним) періодом для перехідних операцій залишається календарний квартал.

Оскільки підприємство вже не є платником податку на прибуток, для врегулювання цього питання воно має право подати до податкового органу за місцем реєстрації декларацію за І квартал з фактичними показниками доходів і витрат за цей період. Суму сплаченого авансового внеску з податку на прибуток за цей період слід відобразити у рядках 13 та 13.7 Додатку ЗП до декларації та, відповідно, у рядку 13 самої декларації. Таким чином буде виведено фактичний результат з податку на прибуток, який і буде рознесено в карточці особового рахунку.

Право платників на повернення сум надміру сплачених податків передбачено статтею 43 ПК та Порядком взаємодії територіальних органів Міністерства доходів і зборів України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, затвердженим спільним наказом МДЗ та Мінфіну від 30.12.2013 № 882/1188.

Для повернення суми переплати з податку на прибуток, яка виникне після подання декларації, підприємство повинно подати до податкового органу заяву у довільній формі. У ній зазначається напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку або на погашення грошового зобов’язання з інших платежів. При цьому перекид коштів на інші платежі не залежить від виду бюджету (п. 43.4 ПК).

Таким чином, суму переплати з податку на прибуток, яка виникне після подання декларації за І квартал, підприємство може на підставі заяви або повернути на поточний рахунок в банку, або зарахувати в рахунок сплати єдиного податку.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль