Головбух

Які платники податку на прибуток не сплачують авансові внески

  • 1 грудня 2014
  • 23

ПРОБЛЕМА

Які платники податку на прибуток не підпадають під сплату авансових внесків з податку на прибуток?

РІШЕННЯ

Узагальнюючою податковою консультацією щодо особливостей подання декларацій з податку на прибуток та сплати податку у 2013 році, затвердженою наказом ДПС України від 21.12.2012 № 1171 роз’яснено, що не повинні сплачувати авансові внески з податку на прибуток:

• новостворені платники податку на прибуток;

• платники, що пройшли державну реєстрацію та взяті на облік як платники податку на прибуток в органах державної податкової служби протягом IV кварталу року, що передує звітному;

• виробники сільськогосподарської продукції;

• неприбуткові установи (організації);

• платники податків, у яких оподатковувані доходи за останній річний звітний податковий період є меншими або становлять 10 мільйонів гривень;

• платники податку на прибуток, у яких доходи, що враховуються при визначенні, об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період перевищують 10 мільйонів гривень і за підсумками такого звітного періоду не отримали прибутку або отримали збиток, податкові зобов’язання не нараховували і не мали базового показника для визначення авансових внесків у наступному році. Тобто такі платники, які за звітний період не отримали прибуток або отримали збиток, і тому податкове зобов’язання не нараховували.

Усі інші платники податку на прибуток, крім перерахованих вище, повинні щомісяця сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток у порядку в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік (п. 57.1 Податкового кодексу України).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл