Головбух

Чи зараховується переплата з податку на прибуток в рахунок сплати авансових внесків

  • 1 грудня 2014
  • 62

Чи може переплата з податку на прибуток бути зарахована в рахунок сплати авансових внесків з податку на прибуток?

Згідно з пунктом 87.1 Податкового кодексу України (ПК) сплата грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.

Така заява подається платником податку до податкового органу за місцем перебування на податковому обліку в довільній формі, що передбачено Порядком взаємодії територіальних органів Міністерства доходів і зборів України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, затвердженого спільним наказом МДЗ та Мінфіну від 30.12.2013 №882/1188.

Переплата по ЄСВ

Обов’язковим реквізитом заяви є визначення платником податку напрямів перерахування коштів, що повертаються як помилково та/або надміру сплачені:

  • на поточний рахунок платника податку в банку;
  • на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи Міндоходів, незалежно від виду бюджету;

  • готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку;

  • готівкою з рахунків банків у разі відсутності у платника податків рахунку в банку;

  • поштовим переказом через підприємства поштового зв’язку;

  • для подальших розрахунків у якості авансових платежів (передоплати) або грошової застави — на небюджетний рахунок з обліку коштів забезпечення сплати майбутніх митних та інших платежів або банківський балансовий рахунок 2603, відкритий для органу Міндоходів у відповідному уповноваженому банку.

Порядок сплати податку на прибуток з 1 січня 2013 року визначено пунктом 57.1 ПК, відповідно до якого платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
Згідно з Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом МДЗ від 22.10.2013 № 609 (далі — Порядок № 609), сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ. Зокрема, код «101» вказується для суми податків, зборів та єдиного внеску. При цьому окремого коду платежу для сплати авансових внесків з податку на прибуток Порядком № 609 не передбачено.
Тобто, якщо станом на дату проведення нарахування грошових зобов’язань у платника обліковуються надміру сплачені суми з відповідного платежу, то такі нараховані грошові зобов’язання в автоматичному режимі погашаються за рахунок наявної переплати. При цьому, оскільки авансовий внесок з податку на прибуток запроваджено лише з 1 січня 2013 року, радимо у разі наявності переплати з податку на прибуток подати заяву до податкового органу в довільній формі на підставі Порядку № 609, в якій зазначити напрямок перерахування коштів, що повертаються як помилково та/або надміру сплачені, а саме: «на погашення грошового зобов’язання з авансового платежу з податку на прибуток».
Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
Навіть якщо вже знайшли відповідь на своє запитання...

...рекомендуємо дочитати статтю повністю, аби не впустити важливих нюансів саме для вас :)

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Зайти через соцмережі
Зареєструватися і дочитати
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини