Сплачуємо податок на прибуток за філію, яка не є відокремленим структурним підрозділом

49

ПРОБЛЕМА

Підприємство має декілька філій, за які сплачує податок на прибуток консолідовано. При цьому одна філія зареєстрована в податковому органі за місцем знаходження головного підприємства. Як головному підприємству сплачувати податок на прибуток за таку філію?

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру. Воно має право створювати як відокремлені структурні підрозділи (філії, представництва, відділення), так і структурні підрозділи, що не мають ознак відокремленого структурного підрозділу.

За умови створення відокремлених структурних підрозділів на території інших територіальних громад, підприємство може прийняти рішення про сплату консолідованого податку на прибуток відповідно до вимог пункту 152.4 Податкового кодексу України (ПК).

Сума податку на прибуток відокремлених підрозділів за відповідний звітний (податковий) період визначається розрахунково. При цьому загальна сума податку на прибуток розподіляється пропорційно питомій вазі суми витрат відокремлених підрозділів підприємства в загальній сумі витрат цього підприємства.

Якщо філія розташована на території тієї ж територіальної громади, що й головне підприємство, така філія не є самостійним платником податку. У даному випадку головне підприємство та його філія розглядаються як єдиний платник податку. Відповідно, головне підприємство повинно сплачувати податок, виходячи із загального результату діяльності самого підприємства та його філії.

Однак, сутність консолідованої сплати полягає в тому, що головне підприємство сплачує податок на прибуток як до бюджету територіальної громади за своїм місцезнаходженням, так і до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій. Тому, якщо головне підприємство прийняло рішення про консолідовану сплату податку та повідомило про це податковий орган, то такий порядок сплати застосовується всіма філіями разом із головним підприємством, а не окремими з них.

Враховуючи вимоги пункту 152.4 ПК, філію за місцем знаходження головного підприємства потрібно зареєструвати як окрему юридичну особу.

Але, якщо податковий орган прийняв від головного підприємства заву про сплату консолідованого податку на прибуток, то у податковому органі за місцезнаходженням головного підприємства та філії відкриваються дві картки особових рахунків. До них вносяться дані щодо нарахування та сплати податку на прибуток окремо по головному підприємству та його філії. Для того, щоб не виникла недоїмка зі сплати податку в картці особового рахунку філії, головне підприємство повинно здійснити сплату податку на прибуток за філію окремим платіжним дорученням. У полі «Призначення платежу» потрібно зазначити, що це платіж за філію.

Звертаємо увагу також, що відповідальність за своєчасне та повне внесення сум податку до бюджету за місцезнаходженням відокремлених підрозділів несе платник податку, у складі якого знаходяться такі відокремлені підрозділи (п. 152.4 ПК).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль