Чи збільшуються авансові внески з податку на прибуток у разі значного збільшення прибутку у звітному році

35

ПРОБЛЕМА

Чи потрібно платнику податку на прибуток, який сплачує авансові внески, додатково доплачувати авансові внески, якщо у звітному періоді було здійснено продаж нерухомості, в зв’язку з чим отримано прибуток, більший ніж був задекларований у декларації?

РІШЕННЯ

Ні, додатково доплачувати авансові внески з податку на прибуток не потрібно.

Порядок сплати авансових внесків платниками податку на прибуток визначено у пункті 57.1 Податкового кодексу України (ПК).

Так, у пункті 57.1 ПК зазначено, що дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому визначено граничний термін подання річної декларації за попередній звітний (податковий) рік, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий ) рік. Тобто авансові внески, розраховані за результатами декларації за 2013 рік, будуть сплачуватися за період березень 2014 — лютий 2015 року.

Розрахунок щомісячних авансових внесків, які повинні сплачуватися в наступні дванадцять місяців платником податку, подається у складі річної податкової декларації з податку на прибуток. Визначена у розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.

При цьому, механізму перерахунку авансових внесків, визначених на підставі річної податкової декларації, у разі значного збільшення або зменшення прибутку протягом року, немає.

Тобто незважаючи на те, що у наступному (звітному) році платник податку на прибуток отримує меншу або більшу суму прибутку, ніж у минулому році, авансові внески він повинен сплачувати у фіксованій сумі, узгодженій ним у поданій річній декларації.

Таким чином, якщо платник податку, який сплачує авансові внески з податку на прибуток, отримав у звітному році прибуток, більший ніж у минулому році, він сплачує авансові внески на загальних підставах. При цьому, за результами звітного року він повинен буде зазначити у річній податкові декларації отриману суму прибутку за звітний рік та сплатити суму зазначеного ним податкового зобов’язання з податку на прибуток за мінусом сплачених авансових внесків.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль