Чи потрібно в бухгалтерському обліку нараховувати податок на прибуток щоквартально, якщо податковий період — рік

80

ПРОБЛЕМА

Держпідприємство, поряд з авансовими внесками з податку на прибуток, щоквартально сплачує до бюджету частину чистого прибутку (держдивіденди). Податковий період з податку на прибуток складає рік. У разі нарахування податку буде занижений чистий дохід, що спричинить за собою заниження суми держдивідендів. Чи потрібно у бухгалтерському обліку щоквартально нараховувати податок на прибуток?

РІШЕННЯ

Сума податку на прибуток у фінансовій звітності відображається згідно з П(С)БО 17 «Податок на прибуток». Щодо заповнення та подання фінансової звітності юридичними особами — платниками податку на прибуток не визначено окремих правил для юридичних осіб, які визначають податкове зобов’язання у податковій декларації з податку на прибуток (далі — декларація) поквартально, а окремо для платників, які подають тільки річну декларацію. Нагадаємо, що статтею 57 Податкового кодексу України (ПК) окреслено коло платників, які визначають податкове зобов’язання з податку на прибуток на підставі квартальної податкової декларації.

Слід зазначити, що П(С)БО 17 не оперує поняттям «податкове зобов’язання» на відміну від ПК, а використовує поняття «поточний податок на прибуток» — сума податку на прибуток, визначена у звітному періоді відповідно до податкового законодавства (п. 3 П(С)БО 17).

Згідно з пунктом 4 П(С)БО 17 поточний податок на прибуток і відстрочений податок на прибуток (відстрочені податкові зобов’язання, відстрочені податкові активи) визнаються витратами або доходом у Звіті про фінансові результати, крім податку на прибуток, що нарахований внаслідок:

- дооцінки активів та інших господарських операцій, які відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку відображаються збільшенням власного капіталу.

- об’єднання підприємств шляхом придбання.

Отже, у фінансовій звітності податок на прибуток визнається витратами незалежно від подання податкової декларації.

Таким чином, у рядку 2300 «Витрати (дохід) від податку на прибуток» проміжного Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), форму якого затверджено НП(С)БО 1, юридичні особи — платники податку на прибуток відображають:

- податок на прибуток, визначений у декларації, якщо вона подається;

- податок на прибуток, розрахований самостійно без подання декларації.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль