Оподаткування аудиторських послуг від нерезидента

50

ПРОБЛЕМА

Підприємство отримало аудиторські послуги від нерезидента (країна реєстрації аудиторської фірми — Словенія). Чи потрібно нараховувати ПДВ на отримані аудиторські послуги від нерезидента та утримувати податок на репатріацію при виплаті доходу нерезиденту?

РІШЕННЯ

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, з урахуванням обмежень, встановлених статтею 186 Податкового кодексу України (ПК). Такі вимоги встановлено пунктом «б» пункту 185.1 ПК.

Особливості оподаткування ПДВ послуг від нерезидента

Відповідно до підпункту «в» пункту 186.3 ПК місцем постачання аудиторських послуг вважається місце, в якому отримувач цих послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або — у разі відсутності такого місця — місце постійного чи переважного його проживання.

Враховуючи зазначене, аудиторські послуги, отримані платником ПДВ від нерезидента, є об’єктом оподаткування ПДВ.

ПДВ нараховується отримувачем послуг — платником ПДВ за основною ставкою (20%) згідно з вимогами статті 208 ПК.

Отримувач послуг складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним ПДВ та включає її до податкового зобов’язання відповідного звітного (податкового) періоду. У наступному звітному періоді зазначена сума податку може бути віднесена до податкового кредиту.

Внимание

Податкова накладна складається в одному примірнику і залишається в отримувача послуг — платника ПДВ.

Датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України, є дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше (п. 187.8 ПК).

Оподаткування доходу нерезидента

Відповідно до пункту 133.2 ПК платниками податку на прибуток з числа нерезидентів є:

  • юридичні особи, що створені в будь-якій організаційно-правовій формі та отримують доходи з джерелом походження з України, за винятком установ та організацій, що мають дипломатичні привілеї або імунітет згідно з міжнародними договорами України;

  • постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи із джерелом походження з України або виконують агентські (представницькі) та інші функції стосовно таких нерезидентів чи їх засновників.

Доходи з джерелом їх походження з України, виплачені нерезиденту або його постійному представництву, оподатковуються податком на прибуток (ст. 160 ПК).

Резидент, що здійснює на користь нерезидента будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності, зобов’язаний утримувати податок з таких доходів за ставкою в розмірі 15% та за їх рахунок. Податок сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Як нарахувати податкове зобов’язання з ПДВ у разі отримання послуг від нерезидента»

Між Урядом України і Урядом Республіки Словенія укладено Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і капітал (далі — Конвенція). Конвенцію ратифіковано Законом України від 21.03.2007 № 799-V.

Відповідно до статті 7 Конвенції прибуток підприємства Договірної Держави оподатковується лише в цій Договірній Державі, якщо тільки це підприємство не здійснює підприємницьку діяльність в другій Договірній Державі через розташоване там постійне представництво. Якщо підприємство здійснює підприємницьку діяльність як зазначено вище, то його прибуток може оподатковуватись у другій Договірній Державі, але тільки щодо тієї частини, яка стосується цього постійного представництва.

Підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України (п. 103.4 ПК). У разі ненадання довідки доходи нерезидента із джерелом їх походження з України підлягають оподаткуванню (п. 103.10 ПК).

Отже, за умови надання аудиторською компанією — нерезидентом довідки про сплату податку на території Словенії податок з доходу, отриманого таким нерезидентом на території України, українським підприємством не нараховується та не утримується.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль