Оподаткування доходів нерезидентів згідно з Податковим кодексом України

55

ПРОБЛЕМА

Підприємство уклало контракт у 2010 році з нерезидентом Франції на отримання від нерезидента послуг типу інжиніринг строком на 11 місяців. Згідно з умовами контракту було зроблено попередню оплату, репатріація не утримувалася, оскільки тривалість контракту менше року. Чи потрібно утримувати репатріацію при оплаті цих послуг нерезиденту? Як ця операція оподатковується після 01.04.2011?

РІШЕННЯ

Особливості оподаткування нерезидентів після 01.04.2011 року визначені статтею 160 Податкового кодексу України (ПК). Форма та Порядок розрахунку податкових зобов’язань з податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво, затверджені наказом Мінфіну від 25.06.2013 № 610.

Доходи від інжинірингу, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються за ставкою 15% в та в порядку і за ставками, визначеними статтею 160 ПК. Утриманий податок сплачується до бюджету під час виплати доходу нерезиденту за умови, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності (п. 160.2 ПК).

Слід зазначити, що між Урядом України і Урядом Французької Республіки з 01.11.1999 діє Конвенція про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно (далі — Конвенція).

Відповідно до частини 1 статті 7 Конвенції прибуток підприємства Договірної Держави оподатковується лише в цій Державі, якщо тільки це підприємство не здійснює підприємницьку діяльність у другій Договірній Державі через розташоване в ній постійне представництво.

Тобто, доходи нерезидента Франції підлягають оподаткуванню на території України за умови, якщо підприємство України є постійним представництвом нерезидента Франції.

Якщо ж отримані нерезидентом доходи на території України підпадають під звільнення від оподаткування на території України згідно з вимогами Конвенції, то підставою для звільнення від оподаткування є подання нерезидентом особі, яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (п. 103.4 ПК).

Крім того, пунктом 103.8 ПК передбачено, що особа, яка виплачує доходи нерезидентові у звітному (податковому) році, у разі подання нерезидентом довідки з інформацією за попередній звітний податковий період (рік) може застосувати правила міжнародного договору України щодо звільнення (зменшення) від оподаткування, у звітному (податковому) році з отриманням довідки після закінчення звітного (податкового) року.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль