Спільна діяльність платника ФСП та неприбуткової організації

99

ПРОБЛЕМА

Платник фіксованого сільськогосподарського податку уклав з неприбутковою організацією договір про спільну діяльність щодо обробітку землі. Умовами договору обумовлено, що кожна сторона самостійно здійснює облік доходів і витрат. Чи реєструється даний договір в податковому органі та які податкові наслідки даного договору?

РІШЕННЯ

Договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами (угодами), визначені Податковим кодексом України (ПК), повинні перебувати на обліку в податкових органах.

Не обліковуються в податкових органах договори про спільну діяльність, на які не поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності, визначені ПК. Це передбачено пунктом 64.6 ПК.

Для цілей оподаткування дві особи чи більше, які здійснюють спільну діяльність без утворення юридичної особи, вважаються окремою особою у межах такої діяльності (пп. 14.1.139 ПК).

Внимание

Особливості оподаткування спільної діяльності визначено пунктом 153.14 ПК.

Порядок ведення обліку результатів спільної діяльності на території України без створення юридичної особи затверджено наказом МДЗ від 16.12.2013 № 810. Зазначений порядок застосовується до тих договорів про спільну діяльність, за якими господарська діяльність провадиться на території України з метою отримання доходів, що підлягають оподаткуванню відповідно до розділу III Податкового кодексу.

Облік результатів спільної діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку (пп. 153.14.2 ПК).

Уповноважена особа — учасник договору (контракту) про спільну діяльність (юридична особа, зареєстрована в Україні відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 № 755-IV, або її відокремлений підрозділ), який є платником податку на прибуток і уповноважений вести облік результатів спільної діяльності іншими сторонами згідно з умовами договору про спільну діяльність (п. 1.7 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588).

Внимание

Тобто вести облік спільної діяльності може тільки платник податку на прибуток.

Платник ФСП не є платником цього податку (п. 307.1 ПК), тому він не може бути уповноваженим платником у частині ведення обліку спільної діяльності.

Водночас результати діяльності неприбуткової організації підлягають оподаткуванню відповідно до розділу III Податкового кодексу.

Згідно з пунктом 157.11 ПК неприбуткова організація зобов’язана сплатити податок на прибуток. Він визначається як сума доходів, отриманих з інших джерел, зменшена на суму витрат, пов’язаних з отриманням таких доходів, але не вище суми таких доходів. Податок сплачується якщо платник отримає дохід з джерел, інших, ніж визначені пунктами 157.2–157.9 ПК.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Договір про спільну діяльність

Отже, договір спільної діяльності, укладений між неприбутковою організацією та платником ФСП, підлягає реєстрації у податковому органі. Особою, уповноваженою вести облік результатів спільної діяльності, має бути неприбуткова організація.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль