Головбух

Як оподатковуються доходи нерезидента — учасника спільної діяльності

  • 1 грудня 2014
  • 31

ПРОБЛЕМА

Як згідно з нормами Податкового кодексу оподатковуються доходи нерезидента, якщо він є учасником спільної діяльності?

РІШЕННЯ

Підпунктом «є» пункту 160.1 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними цією статтею ПК. Під такими доходами розуміються, зокрема, доходи, отримані нерезидентом від провадження спільної діяльності на території України.

Згідно з пунктом 4 Порядку ведення обліку результатів спільної діяльності на території України без створення юридичної особи, затвердженого наказом МДЗ від 16.12.2013 № 810 (далі — Порядок № 810), якщо уповноважений платник здійснює на користь нерезидента — учасника договору про спільну діяльність виплату доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від здійснення спільної діяльності на території України (у т. ч. на рахунки нерезидента, що ведуться у національній валюті), то цей платник зобов’язаний утримувати податок з цих доходів за ставкою у розмірі, встановленому ПК.

Резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності, зобов’язані утримувати податок з доходів, зазначених у пункті 160.1 ПК, за ставкою 15% їх суми та за рахунок цих доходів. Податок сплачується до бюджету під час виплати доходів, якщо інше не передбачено чинними положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати (п. 160.2 ПК).

При цьому відповідно до підпункту 153.14.3 ПК виплата (нарахування) частини прибутку, отриманого учасниками спільної діяльності, оподатковується за ставкою, встановленою пунктом 151.1 ПК, особою, уповноваженою вести облік результатів спільної діяльності до або під час такої виплати.

Таким чином, виплата доходу нерезиденту можлива тільки після оподаткування прибутку, тобто надалі оподаткування доходів нерезидентів — учасників спільної діяльності відбувається згідно з пунктом 4 Порядку № 810.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл