Головбух

Курсові різниці при трансфертному ціноутворенні

  • 1 грудня 2014
  • 34

ПРОБЛЕМА

Чи враховують курсові різниці при визначенні обсягу в 50 млн. грн. для оцінки дії критерію застосування контрольованих цін при трансфертному ціноутворенні?

РІШЕННЯ

Господарські операції визнаються контрольованими за умови, що загальна сума таких операцій платника податків із кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 мільйонів гривень (без урахування ПДВ) за відповідний звітний календарний рік (пп. 39.2.1.4 Податкового кодексу України; ПК).

Внимание

Чи враховувати курсові різниці при визначенні обсягу в 50 млн. грн., на жаль, податківці чітко не пояснили.

Водночас, відповідно до пункту 8 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату здійснення розрахунків та на дату балансу. Тобто на кожну дату балансу потрібно перераховувати курсові різниці за монетарними статтями.

У пункті 4 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» визначено, що монетарні статті — статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов’язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів.

У кінці періоду при визначенні обсягу операцій у 50 млн. грн. для оцінки дії критерію застосування контрольованих цін при трансфертному ціноутворенні потрібно аналізувати весь оборот (заборгованість) за кредитом рахунку 63 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» з урахуванням курсових різниць.

Крім того, відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV господарська операція — дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов’язань, власному капіталі підприємства.

Тому, зважаючи на фіскальну позицію податківців, визначати загальну суму здійснених операцій у 50 млн. грн. при трансфертному ціноутворенні потрібно з урахуванням курсових різниць.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл