Головбух

Оподаткування виплати нерезиденту за розповсюдження реклами

  • 1 грудня 2014
  • 34

ПРОБЛЕМА

Підприємство оплатило вартість участі у виставці продукції власного виробництва в Росії. Чи повинно підприємство під час такої виплати нерезиденту з Росії утримувати податок за розповсюдження реклами?

РІШЕННЯ

Порядок оподаткування доходів нерезидентів встановлено статтею 160 Податкового кодексу України (ПК).

Резиденти, які здійснюють виплати нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами, під час такої виплати сплачують податок за ставкою 20% суми таких виплат за власний рахунок (п.160.7 ПК).

Тобто, якщо у даному випадку оплата нерезиденту здійснюється саме за розповсюдження реклами і цей факт засвідчено у договорі між сторонами, податок з доходу сплачується за ставкою 20%.

В інших випадках з доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, крім доходів зазначених у пунктах 160.3 — 160.7 ПК, податок утримується за ставкою 15% (п.160.2 ПК), якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів.

При оподаткуванні доходів, отриманих резидентом Росії від резидента України, слід керуватись Угодою між Урядом України та Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження ухилень від сплати податків, ратифікованої Законом України від 06.10.1995 № 369/95-ВР (далі — Угода).

Оплата за розповсюдження реклами відноситься до інших доходів згідно із статтею 20 Угоди. Такий дохід підлягає оподаткуванню на території України.

Таким чином, якщо міжнародним договором передбачено виплату нерезиденту саме за розповсюдження реклами, податок з такої виплати утримується за ставкою 20% на території України.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл