Оподаткування виплати нерезиденту за розповсюдження реклами

30

ПРОБЛЕМА

Підприємство оплатило вартість участі у виставці продукції власного виробництва в Росії. Чи повинно підприємство під час такої виплати нерезиденту з Росії утримувати податок за розповсюдження реклами?

РІШЕННЯ

Порядок оподаткування доходів нерезидентів встановлено статтею 160 Податкового кодексу України (ПК).

Резиденти, які здійснюють виплати нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами, під час такої виплати сплачують податок за ставкою 20% суми таких виплат за власний рахунок (п.160.7 ПК).

Тобто, якщо у даному випадку оплата нерезиденту здійснюється саме за розповсюдження реклами і цей факт засвідчено у договорі між сторонами, податок з доходу сплачується за ставкою 20%.

В інших випадках з доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, крім доходів зазначених у пунктах 160.3 — 160.7 ПК, податок утримується за ставкою 15% (п.160.2 ПК), якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів.

При оподаткуванні доходів, отриманих резидентом Росії від резидента України, слід керуватись Угодою між Урядом України та Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження ухилень від сплати податків, ратифікованої Законом України від 06.10.1995 № 369/95-ВР (далі — Угода).

Оплата за розповсюдження реклами відноситься до інших доходів згідно із статтею 20 Угоди. Такий дохід підлягає оподаткуванню на території України.

Таким чином, якщо міжнародним договором передбачено виплату нерезиденту саме за розповсюдження реклами, податок з такої виплати утримується за ставкою 20% на території України.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль