Чи має право на пільгу з податку на прибуток новостворене підприємство при наданні благодійної допомоги

41

ПРОБЛЕМА

Новостворене підприємство — платник податку на прибуток за нульвою ставкою, придбало товари та планує їх передати неприбутковій організації як благодійну допомогу. Які податкові наслідки такої операції?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 154.6 Податкового кодексу України (ПК) на період з 01.04.2011 до 01.01.2016 ставка податку на прибуток у розмірі 0% застосовується для платників, у яких:

розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує 3 млн. грн.;

нарахована за кожний місяць звітного періоду заробітна плата працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, не менша ніж дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом.

При цьому право на отримання пільги у разі дотримання зазначених вимог мають ті платники податку на прибуток, які відповідатимуть одному з визначених у пункті 154.6 ПК критеріїв.

Підпунктом «а» підпункту 138.10.6 ПК передбачено, що суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до Держбюджету України або бюджетів місцевого самоврядування, до неприбуткових організацій, визначених у статті 157 ПК, в розмірі, що не перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, включаються до складу витрат платника податку на прибуток.

Отже, оскільки підприємство є новоствореним, тобто не має можливості визначити оподатковуваний прибуток попереднього звітного року, то такий платник податку не може відобразити в податковому обліку витрати у вигляді вартості переданих товарів (робіт, послуг) неприбутковим організаціям, визначеним статтею 157 ПК.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль