Головбух

Оподаткування доходів нерезидента

  • 1 грудня 2014
  • 25

ПРОБЛЕМА

Підприємство, не маючи довідки від нерезидента про його резидентський статус, сплатило йому за транспортні послуги, не перерахувавши при цьому до бюджету 6% податку на репатріацію. Які санкції будуть застосовані? Чи можна виправити цю помилку, сплативши податок пізніше?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 160.2 Податкового кодексу України (ПК) встановлено, що резидент, який здійснює на користь нерезидента будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності, зобов’язаний утримувати податок з таких доходів за ставкою 15% і сплатити до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів.

Згідно з пунктом 103.2 ПК податковий агент має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.

Застосування міжнародного договору України у частині звільнення від оподаткування або застосування зменшеної ставки податку дозволяється тільки за умови надання нерезидентом податковому агенту документа (довідки), який підтверджує статус податкового резидента згідно з вимогами пункту 103.4 ПК.

Така довідка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою Україна уклала міжнародний договір. Вона видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України (п. 103.5 ПК). Отже, 6% податку можна було б нарахувати лише при наявності вищезазначеної довідки від нерезидента. В іншому випадку податок складатиме 15% згідно з пунктом 160.2 ПК.

У пункті 103.8 ПК вказано, що особа, яка виплачує доходи нерезидентові у звітному податковому році, у разі подання нерезидентом довідки з інформацією за попередній звітний податковий рік, може застосувати правила міжнародного договору України, зокрема щодо зменшення від оподаткування у звітному (податковому) році з отриманням довідки після його закінчення.

Штрафна санкція за несплату податку на репатріацію буде становити 25% від суми несплаченого податку, але розрахованого по ставці не 6%, а 15%. За повторне таке порушення санкція буде становити вже 50% (ст. 127 ПК).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл