Головбух

Чи повинна фізособа утримувати податок при виплаті доходу юрособі-нерезиденту

  • 1 грудня 2014
  • 32

ПРОБЛЕМА

Фізична особа — резидент України купує акції українського підприємства у юридичної особи — нерезидента. Чи потрібно утримувати податок при виплаті доходу нерезиденту — юридичній особі?

РІШЕННЯ

Так, потрібно.

Будь-які доходи, отримані нерезидентом з джерелом їх походження з України, від провадження господарської діяльності оподатковуються у порядку й за ставками, визначеними статтею 160 Податкового кодексу України (ПК).

Зокрема, відповідно до пункту 160.2 ПК резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу із джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях), крім доходів, зазначених у пунктах 160.3-160.7 ПК, зобов’язані утримувати податок з таких доходів, зазначених у пункті 160.1 ПК, за ставкою у розмірі 15% від їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено нормами міжнародних угод, які набули чинності.

Оскільки відповідно до підпункту 14.1.213 ПК поняття «резидент» включає в себе і поняття «фізична особа — резидент», то на фізичну особу — резидента поширюються вимоги, встановлені в статті 160 ПК.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл