Головбух

Чи виникає дохід при внесенні пайових внесків членами кооперативу

  • 1 грудня 2014
  • 33

ПРОБЛЕМА

Чи виникає у житлово-будівельному кооперативі дохід при внесенні пайових внесків його членами?

РІШЕННЯ

Згідно з нормами підпункту 14.1.90 Податкового кодексу України (ПК) корпоративні права — права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

Відповідно до підпункту 136.1.3 ПК для визначення об’єкта оподаткування не враховуються доходи у вигляді суми коштів або вартість майна, що надходять платнику податку у вигляді прямих інвестицій або реінвестицій у корпоративні права, емітовані таким платником податку.

Крім того, житлово-будівельні кооперативи та об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, зареєстровані згідно з вимогами законодавства та внесені органами державної податкової служби в установленому порядку до Реєстру неприбуткових організацій та установ, відносяться до неприбуткових установ та організацій (пп. «е» п. 157.1 ПК). Згідно з пунктом 157.8 ПК доходи таких неприбуткових організацій, отримані у вигляді внесків, коштів або майна, які надходять їм для забезпечення потреб їх основної діяльності та у вигляді пасивних доходів, звільняються від оподаткування.

Таким чином, при визначенні об’єкта оподаткування не враховуються у складі доходів кооперативу пайові внески, отримані від його членів.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл