text
Головбух

Звіт неприбуткової організації з ознакою неприбутковості 0011: заповнюємо правильно

  • 1 грудня 2014
  • 118

ПРОБЛЕМА

Неприбуткова організація із ознакою неприбутковості 0011 (обслуговуючий кооператив) є замовником будівництва дев’ятиповерхового житлового будинку та об’єднує фізичних осіб, які вклали кошти в будівництво квартир. Які доходи такої організації не оподатковуються? Чи є доходом такої організації дольові кошти, сплачені фізичними особами за квартири і одразу ж перераховані генпідряднику? У якій графі податкового звіту відображаються ці кошти?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 5.4 Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Мінфіну від 24.01.2013 № 37 (далі — Положення № 37), ознака неприбутковості 0011 присвоюється іншим юридичним особами, ніж визначеним в підпункті «б» пункту 157.1 Податкового кодексу України (ПК), діяльність яких не передбачає отримання прибутку згідно з нормами відповідних законів (пп. «г» п. 157.1 ПК).

Оподаткування неприбуткових організацій з ознакою неприбутковості передбачено пунктом 157.5 ПК. Зокрема, від оподаткування звільняються доходи неприбуткових організацій, отримані у вигляді разових або періодичних внесків, відрахувань засновників і членів.

З доходів, отриманих із джерел, інших, ніж визначені пунктами 157.2-157.9 ПК, зменшених на суму витрат, пов’язаних із отриманням таких доходів, неприбуткова організація сплачує податок на прибуток (п. 157.11 ПК)

Зазначимо, що відповідно до пункту 5.8 Положення № 37 обслуговуючим кооперативам (житлово-будівельним кооперативам та об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків), визначеним у підпункті «е» пункту 157.1 ПК, присвоюють ознаку неприбутковості 0015. Такі неприбуткові організації на підставі підпункту 157.8 ПК звільняються від оподаткування доходів, отриманих у вигляді внесків, коштів або майна, які надходять для забезпечення потреб їх основної діяльності та у вигляді пасивних доходів без розрахунку суми перевищення доходів від основної діяльності над загальною сумою доходів.

Оскільки обслуговуючому кооперативу присвоєно ознаку неприбутковості 0011, він проводить оподаткування своїх доходів за рік на підставі підпункту 157.11 ПК з урахуванням підпункту 157.5 ПК.

Відповідно до Порядку складання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом МДЗ від 27.01.2014 № 85, у рядку 4 та 4.1 такого звіту неприбуткові організації з ознакою неприбутковості 0011 відображають разові або періодичні внески, відрахування засновників і членів.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах