Оподаткування неприбутковою організацією отриманої суми страхового відшкодування

30

ПРОБЛЕМА

Неприбуткова організація має на балансі легковий автомобіль, який був пошкоджений у ДТП. Чи підлягає оподаткуванню податком на прибуток неприбутковою організацією отримана від страхової компанії сума страхового відшкодування?

РІШЕННЯ

Згідно з абзацом другим підпункту 140.1.6 Податкового кодексу України (ПК), якщо умови страхування передбачають виплату страхового відшкодування на користь платника податку — страхувальника, то застраховані збитки, яких зазнав такий платник податку у зв’язку з веденням господарської діяльності, включаються до його витрат за податковий період, в якому він їх зазнав, а будь-які суми страхового відшкодування зазначених збитків включаються до доходів такого платника податку за податковий період їх отримання.

Щодо коштів, отриманих неприбутковою організацією у вигляді страхового відшкодування у зв’язку з настанням страхового випадку з її транспортним засобом, то слід зазначити таке.

Статтею 157 ПК визначено види доходів, отриманих неприбутковими установами, що звільняються від оподаткування, і порядок розрахунку податку на прибуток при отриманні ними доходів, які не підлягають звільненню.

Слід наголосити, що доходи неприбуткових організацій, отримані у вигляді пасивних доходів, відповідно до пунктів 157.2–157.9 ПК звільняються від оподаткування. До пасивних доходів включено проценти, дивіденди, страхові виплати і відшкодування, а також роялті (пп. 14.1.268 ПК).

Таким чином, якщо неприбутковою організацією, включеною до Реєстру неприбуткових установ й організацій, отримано від страхової компанії суму страхового відшкодування за пошкоджений транспортний засіб, така сума звільняється від оподаткування податком на прибуток.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль