text
Головбух

Пасивні доходи у звітності благодійної організації

  • 1 грудня 2014
  • 42

ПРОБЛЕМА

Підприємство, зареєстроване як благодійний фонд з 01.03.2014, отримало довідку про реєстрацію неприбутковою організацією. Зараз кошти надходять як благодійна допомога, підприємство їх поки не витрачає. Чи може благодійна організація покласти кошти на банківський депозит та отримувати пасивні доходи? Які звіти потрібно подавати в податкову про пасивні доходи?

РІШЕННЯ

Підпункт «б» пункту 157.1 Податкового кодексу України (ПК) застосовується до неприбуткових установ та організацій, зареєстрованих згідно з вимогами законодавства та внесених контролюючими органами в установленому порядку до Реєстру неприбуткових організацій та установ, які є благодійними фондами і благодійними організаціями, створеними у порядку, визначеному законом для провадження благодійної діяльності.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Які наслідки існують при відсутності підтвердних документів з операцій у неприбутковій організації»

Відповідно до пункту 157.3 ПК від оподаткування звільняються доходи благодійних організацій, визначених у підпункті «б» пункту 157.1 ПК, отримані у вигляді:

  • коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань;

  • пасивних доходів;

  • коштів або майна, які надходять таким неприбутковим організаціям від ведення їх основної діяльності, з урахуванням положень пункту 157.13 ПК;

  • дотацій або субсидій, отриманих із державного або місцевого бюджетів, державних цільових фондів або в межах технічної чи благодійної, у тому числі гуманітарної, допомоги, крім дотацій на регулювання цін на платні послуги, які надаються таким неприбутковим організаціям або через них їх одержувачам згідно із законодавством з метою зниження рівня таких цін.

Неприбуткові організації подають Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій (далі — Податковий звіт). Його форма та порядок складання затверджені наказом МДЗ від 27.01.2014 № 85.

Доходи неприбуткових установ (організацій), включених до Реєстру неприбуткових установ та організацій відповідно до підпункту «б» пункту 157.1 ПК (ознака неприбутковості 0005–0008 та 0014) благодійна організація відображає у рядку 2 Податкового звіту (сума рядків 2.1–2.5), зокрема пасивні доходи — в рядку 2.2 Податкового звіту.

Внимание

Таким чином, благодійна організація не оподатковує податком на прибуток отримані пасивні доходи, у т. ч. відсотки із залишку на депозитному рахунку.

Податковий звіт складається наростаючим підсумком з початку календарного року як податкова декларація в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 ПК. Звітний податковий період Податкового звіту — квартал.

Податковий звіт подається до відповідного територіального органу Міндоходів за базовий звітний (податковий) рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, разом з річною фінансовою звітністю, подання якої передбачено положеннями пункту 46.2 ПК (п. 18 Порядку складання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах