Головбух

Оподаткування страховика при отриманні доходів від нерезидента

  • 1 грудня 2014
  • 34

ПРОБЛЕМА

Як оподатковуються доходи страховика внаслідок виконання договорів з довгострокового страхування життя та пенсійного страхування з нерезидентом?

РІШЕННЯ

Особливості оподаткування страховика визначено у статті 156 Податкового кодексу України (ПК).

Згідно з підпунктом 156.1.1 ПК під доходом від страхової діяльності розуміється, зокрема, сума доходів страховика, нарахована протягом звітного періоду, у вигляді страхових платежів, страхових внесків, страхових премій, нарахованих страховиком за договорами страхування, співстрахування і перестрахування ризиків на території України або за її межами протягом звітного періоду, зменшених з урахуванням вимог цього підпункту на суму страхових платежів, страхових внесків, страхових премій, нарахованих страховиком за договорами перестрахування; суми винагород, належних страховику за укладеними договорами страхування, співстрахування, перестрахування.

Згідно з пунктом 151.2 ПК при здійсненні страхової діяльності юридичних осіб — резидентів ставки податку встановлюються у таких розмірах:

3% — при отриманні доходу внаслідок виконання договорів з інших видів страхової діяльності, визначеного пунктом 156.1 ПК.

0% — при отриманні доходу внаслідок виконання договорів з довгострокового страхування життя та пенсійного страхування у межах недержавного пенсійного забезпечення у разі виконання вимог до таких договорів, визначених підпунктами 14.1.52 та 14.1.116 ПК.

При цьому у підпунктах 14.1.52 та 14.1.116 ПК не має заборони укладати договори довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного забезпечення з нерезидентом.

Тож доходи страховика внаслідок виконання договорів з довгострокового страхування життя та пенсійного страхування у межах недержавного пенсійного забезпечення з нерезидентом у разі виконання вимог до таких договорів оподатковуються за ставкою 0%.

Водночас пунктом 160.6 ПК передбачено особливості оподаткування страхових платежів та виплат на користь нерезидентів.

Так, згідно з пунктом 160.6 ПК страховики або інші резиденти, які здійснюють страхові платежі (страхові внески, страхові премії) та страхові виплати (страхові відшкодування) у межах договорів страхування або перестрахування ризиків, у т. ч. страхування життя на користь нерезидентів, зобов’язані оподатковувати суми, що перераховуються за ставками, визначеними у пункті 160.6 ПК (0%; 4%; 12%), суми таких платежів (виплат) за власний рахунок у момент здійснення перерахування таких виплат.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл