Оподаткування страховика при отриманні доходів від нерезидента

29

ПРОБЛЕМА

Як оподатковуються доходи страховика внаслідок виконання договорів з довгострокового страхування життя та пенсійного страхування з нерезидентом?

РІШЕННЯ

Особливості оподаткування страховика визначено у статті 156 Податкового кодексу України (ПК).

Згідно з підпунктом 156.1.1 ПК під доходом від страхової діяльності розуміється, зокрема, сума доходів страховика, нарахована протягом звітного періоду, у вигляді страхових платежів, страхових внесків, страхових премій, нарахованих страховиком за договорами страхування, співстрахування і перестрахування ризиків на території України або за її межами протягом звітного періоду, зменшених з урахуванням вимог цього підпункту на суму страхових платежів, страхових внесків, страхових премій, нарахованих страховиком за договорами перестрахування; суми винагород, належних страховику за укладеними договорами страхування, співстрахування, перестрахування.

Згідно з пунктом 151.2 ПК при здійсненні страхової діяльності юридичних осіб — резидентів ставки податку встановлюються у таких розмірах:

3% — при отриманні доходу внаслідок виконання договорів з інших видів страхової діяльності, визначеного пунктом 156.1 ПК.

0% — при отриманні доходу внаслідок виконання договорів з довгострокового страхування життя та пенсійного страхування у межах недержавного пенсійного забезпечення у разі виконання вимог до таких договорів, визначених підпунктами 14.1.52 та 14.1.116 ПК.

При цьому у підпунктах 14.1.52 та 14.1.116 ПК не має заборони укладати договори довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного забезпечення з нерезидентом.

Тож доходи страховика внаслідок виконання договорів з довгострокового страхування життя та пенсійного страхування у межах недержавного пенсійного забезпечення з нерезидентом у разі виконання вимог до таких договорів оподатковуються за ставкою 0%.

Водночас пунктом 160.6 ПК передбачено особливості оподаткування страхових платежів та виплат на користь нерезидентів.

Так, згідно з пунктом 160.6 ПК страховики або інші резиденти, які здійснюють страхові платежі (страхові внески, страхові премії) та страхові виплати (страхові відшкодування) у межах договорів страхування або перестрахування ризиків, у т. ч. страхування життя на користь нерезидентів, зобов’язані оподатковувати суми, що перераховуються за ставками, визначеними у пункті 160.6 ПК (0%; 4%; 12%), суми таких платежів (виплат) за власний рахунок у момент здійснення перерахування таких виплат.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль