Оподаткування страховика при отриманні доходів від нерезидента

32

ПРОБЛЕМА

Як оподатковуються доходи страховика внаслідок виконання договорів з довгострокового страхування життя та пенсійного страхування з нерезидентом?

РІШЕННЯ

Особливості оподаткування страховика визначено у статті 156 Податкового кодексу України (ПК).

Згідно з підпунктом 156.1.1 ПК під доходом від страхової діяльності розуміється, зокрема, сума доходів страховика, нарахована протягом звітного періоду, у вигляді страхових платежів, страхових внесків, страхових премій, нарахованих страховиком за договорами страхування, співстрахування і перестрахування ризиків на території України або за її межами протягом звітного періоду, зменшених з урахуванням вимог цього підпункту на суму страхових платежів, страхових внесків, страхових премій, нарахованих страховиком за договорами перестрахування; суми винагород, належних страховику за укладеними договорами страхування, співстрахування, перестрахування.

Згідно з пунктом 151.2 ПК при здійсненні страхової діяльності юридичних осіб — резидентів ставки податку встановлюються у таких розмірах:

3% — при отриманні доходу внаслідок виконання договорів з інших видів страхової діяльності, визначеного пунктом 156.1 ПК.

0% — при отриманні доходу внаслідок виконання договорів з довгострокового страхування життя та пенсійного страхування у межах недержавного пенсійного забезпечення у разі виконання вимог до таких договорів, визначених підпунктами 14.1.52 та 14.1.116 ПК.

При цьому у підпунктах 14.1.52 та 14.1.116 ПК не має заборони укладати договори довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного забезпечення з нерезидентом.

Тож доходи страховика внаслідок виконання договорів з довгострокового страхування життя та пенсійного страхування у межах недержавного пенсійного забезпечення з нерезидентом у разі виконання вимог до таких договорів оподатковуються за ставкою 0%.

Водночас пунктом 160.6 ПК передбачено особливості оподаткування страхових платежів та виплат на користь нерезидентів.

Так, згідно з пунктом 160.6 ПК страховики або інші резиденти, які здійснюють страхові платежі (страхові внески, страхові премії) та страхові виплати (страхові відшкодування) у межах договорів страхування або перестрахування ризиків, у т. ч. страхування життя на користь нерезидентів, зобов’язані оподатковувати суми, що перераховуються за ставками, визначеними у пункті 160.6 ПК (0%; 4%; 12%), суми таких платежів (виплат) за власний рахунок у момент здійснення перерахування таких виплат.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль