Головбух

Яка відповідальність за несвоєчасне подання звіту про податкові пільги

  • 1 грудня 2014
  • 44

ПРОБЛЕМА

Яка відповідальність передбачена за несвоєчасне подання звіту про податкові пільги?

РІШЕННЯ

Нагадаємо, що платники податків зобов’язані обліковувати суми податків та зборів, які не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету через отриманням податкових пільг (п. 30.6 Податкового кодексу України; ПК). Порядок такого обліку, затверджений постановою КМУ від 27.12.2010 № 1233 (далі ― Порядок № 1233). Цією ж постановою затверджено й Звіт про суми податкових пільг (далі ― Звіт).

Згідно з пунктом 3 Порядку № 1233 Звіт подають за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду.

Тепер перейдемо до відповідальності за несвоєчасне подання Звіту.

Для початку зауважимо, що Звіт не є податковою декларацією. Адже податкова декларація ― це документ, на підставі якого нараховують та/або сплачують податкове зобов’язання, або документ, що свідчить про утримання та/або сплату податку з нарахованого (виплаченого) податку з фізосіб (п. 46.1 ПК). Звіт таких функцій не виконує, тому будь-які штрафи, які стосуються неподання податкових декларацій, контролюючі органи не зможуть застосувати.

Однак на думку контролюючих органів (лист ДПС від 28.01.2013 № 833/10/06-406), неподання (несвоєчасне подання) Звіту є порушенням встановленого законом порядку ведення податкового обліку. За такі дії передбачено адмінштраф, яким обкладають керівників та інших посадових осіб відповідно до статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Розмір штрафу становить від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 грн. до 170 грн.). А за повторне порушення протягом року ― від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн. до 255 грн.).

Зі свого боку зауважимо, що порядок ведення податкового обліку відповідно до податкового законодавства не містить прямих вимог щодо граничних термінів подання Звіту. Однак пункт 30.6 ПК все ж посилається на Порядок № 1233, в якому такі вимоги вже є. Тому вказані штрафи формально таки можна накласти.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл