Головбух

Хто сплачує податок на прибуток за договором управління майном з нерезидентом

  • 1 грудня 2014
  • 176

ПРОБЛЕМА

Відповідно до договору управління майном резидент виступає управителем, а нерезидент ― установником управління. При цьому нерезидент має довідку, яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (про уникнення подвійного оподаткування). Чи потрібно управителю майна нараховувати та сплачувати податок на прибуток за таким договором управління?

РІШЕННЯ

Договори управління майном повинні перебувати на обліку в контролюючих органах (п. 64.6 Податкового кодексу України; ПК). А управитель зобов’язаний утримувати та вносити податки до бюджету під час виконання договору.

Нагадаємо, що для взяття на облік договору управління майном управитель подає до контролюючого органу за своїм основним місцем обліку:

  • заяву за формою № 1-ОПП;

  • копію договору управління майном (договір управління нерухомим майном має бути нотаріально посвідченим) (п. 4.7 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588).

Особливості оподаткування податком на прибуток діяльності, що здійснюється за договорами управління майном, наведені в пункті 153.13 Податкового кодексу України (ПК). Зокрема, тут прописано обов’язок управителя вести окремо від власного облік доходів і витрат від управління майном, яке отримано ним в управління. До складу доходів в окремому обліку відносяться доходи від управління майном, отримані в будь-якому вигляді. А до складу витрат ― всі витрати, визначені згідно із статтями 138 − 143 ПК, у тому числі винагорода управителю.

Прибуток від кожного договору управління оподатковується на загальних підставах, а податок на прибуток сплачується до бюджету управителем майна. Водночас таку суму отриманого прибутку не включають до складу доходу установника управління та витрат управителя майна.

Відповідно при оподаткуванні податком на прибуток результатів діяльності (прибутку) в межах договору управління майном слід керуватися загальними нормами розділу ІІІ ПК. А наявність довідки, яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (про уникнення подвійного оподаткування), не відміняє такого обов’язку.

Підготовленочленами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл