• Головна сторінка
  • » Статті
  • » ПДВ
  • » Чи оподатковується передача майна, при реорганізації комунального підприємства, в обмін на корпоративні права новоствореного ТОВ

Чи оподатковується передача майна, при реорганізації комунального підприємства, в обмін на корпоративні права новоствореного ТОВ

32

ПРОБЛЕМА

Комунальне підприємство, оцінивши свої основні засоби в 10 млн. грн. (статутний капітал становить 250 тис. грн.), за рішенням виконкому вступає у ТОВ зі своїм майном, в обмін на корпоративні права. Чи треба сплачувати податок на прибуток при передачі майна і якщо так, то з якої суми?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 146.17.1 Податкового кодексу України (ПК) операції із внесення основних засобів до статутного фонду іншої особи прирівнюються до їх продажу або іншого відчуження. Сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об’єктів основних засобів включається до інших доходів платника податку.

Крім того, згідно зі статтею 115 Цивільного кодексу України при внесенні до статутного капіталу майна або нематеріальних активів такі права або майно підлягають грошовій оцінці за домовленістю між учасниками створюваного товариства, або незалежній експертній оцінці. Перелік випадків, коли проведення оцінки майна є обов’язковим, наведено в статті 7 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» від 12.07.2001 № 2658-III. Зокрема, при створенні підприємств (господарських товариств) на базі майна, що є у комунальній власності або при реорганізації чи ліквідації комунальних підприємств, оцінку основних засобів, що передаються до статутного капіталу ТОВ, повинен проводити оцінювач, який має сертифікат суб’єкта оціночної діяльності.

Таким чином, якщо оцінювач встановить, що дійсна вартість основних засобів складає 10 млн. грн. (хоча їх балансова вартість ї складає лише 250 тис. грн.), різниця має бути віднесена в інші доходи підприємства, а тому буде оподатковуватись за загальною ставкою податку на прибуток.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль