Головбух

Чи оподатковується передача майна, при реорганізації комунального підприємства, в обмін на корпоративні права новоствореного ТОВ

  • 1 грудня 2014
  • 36

ПРОБЛЕМА

Комунальне підприємство, оцінивши свої основні засоби в 10 млн. грн. (статутний капітал становить 250 тис. грн.), за рішенням виконкому вступає у ТОВ зі своїм майном, в обмін на корпоративні права. Чи треба сплачувати податок на прибуток при передачі майна і якщо так, то з якої суми?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 146.17.1 Податкового кодексу України (ПК) операції із внесення основних засобів до статутного фонду іншої особи прирівнюються до їх продажу або іншого відчуження. Сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об’єктів основних засобів включається до інших доходів платника податку.

Крім того, згідно зі статтею 115 Цивільного кодексу України при внесенні до статутного капіталу майна або нематеріальних активів такі права або майно підлягають грошовій оцінці за домовленістю між учасниками створюваного товариства, або незалежній експертній оцінці. Перелік випадків, коли проведення оцінки майна є обов’язковим, наведено в статті 7 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» від 12.07.2001 № 2658-III. Зокрема, при створенні підприємств (господарських товариств) на базі майна, що є у комунальній власності або при реорганізації чи ліквідації комунальних підприємств, оцінку основних засобів, що передаються до статутного капіталу ТОВ, повинен проводити оцінювач, який має сертифікат суб’єкта оціночної діяльності.

Таким чином, якщо оцінювач встановить, що дійсна вартість основних засобів складає 10 млн. грн. (хоча їх балансова вартість ї складає лише 250 тис. грн.), різниця має бути віднесена в інші доходи підприємства, а тому буде оподатковуватись за загальною ставкою податку на прибуток.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл