Головбух

Оподаткування субвенцій з державного бюджету

  • 1 грудня 2014
  • 182

ПРОБЛЕМА

Чи оподатковується податком на додану вартість субвенція на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, що надійшла комунальному підприємству з місцевого бюджету? Чи включається субвенція до складу доходів в податковому обліку?

РІШЕННЯ

Підпунктом 196.1.6 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання товарів/послуг у частині суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» від 22.12.2011 № 4282-VIІ субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, надається за рахунок коштів спеціального Державного бюджету України у порядку, встановленому Кабміном, та є джерелом формування спеціального фонду місцевих бюджетів.

Вищезазначені операції не є оплатою вартості поставлених послуг, а тому такі адресні субвенції згідно з діючим законодавством не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Суми дотацій, субсидій, капітальних інвестицій враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, включаються до інших доходів звітного періоду (пп. 135.5.10 ПК).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл