• Головна сторінка
  • » Статті
  • » ПДВ
  • » Фінансову допомогу під заставу майна не повернуто: чи нараховувати ПДВ у разі примусової реалізації майна за рішенням суду

Фінансову допомогу під заставу майна не повернуто: чи нараховувати ПДВ у разі примусової реалізації майна за рішенням суду

31

ПРОБЛЕМА

Підприємство отримало поворотну фінансову допомогу від іншого підприємства — платника податку на прибуток та ПДВ. Умовами договору передбачено заставу майна на суму, яка в 2,5 рази перевищує одержану поворотну допомогу. Якщо допомога не буде повернута, чи потрібно нараховувати ПДВ на вартість заставленого майна, примусово реалізованого в судовому порядку?

РІШЕННЯ

Так, доведеться нараховувати ПДВ.

Відповідно до статті 572 Цивільного кодексу України та статті 20 Закону України «Про заставу» від 02.10.1992 №2654-XII, заставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави в разі, якщо в момент настання терміну виконання зобов’язання, забезпеченого заставою, воно не буде виконане.

При відчуженні майна, заставленого з метою забезпечення повної суми боргової вимоги, витрати та доходи боржника (заставодавця) та кредитора (заставоутримувача) визначаються згідно з вимогами пункту 153.6 Податкового кодексу України (ПК), у такому порядку:

відчуження об’єкта застави для заставодавця прирівнюється до продажу такого об’єкта у податковий період такого відчуження;

якщо згідно з умовами договору або закону об’єкт застави відчужується у власність заставоутримувача в рахунок погашення боргових зобов’язань, таке відчуження прирівнюється до купівлі заставоутримувачем такого об’єкта застави в податковий період такого відчуження;

якщо кредитор у подальшому продає об’єкт застави іншим особам, його доходи або збитки визнаються в загальному порядку.

Згідно з пунктом 185.1 ПК операції з ввезення товарів на митну територію України є об’єктом оподаткування ПДВ. Відчуження заставного майна прирівнюється до поставки. Податкові зобов’язання виникають, виходячи з договірної (контрактної) вартості майна, але при контрольованих операціях — не нижче звичайних цін (п. 188.1 ПК).

На дату оприбуткування такого об’єкта за наявності податкової накладної заставоутримувач має право на податковий кредит. При подальшому продажу оприбуткованого об’єкта у заставоутримувача виникають податкові зобов’язання з ПДВ на загальних підставах.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль