Податкові наслідки при отриманні фінансової допомоги платником ФСП

19

ПРОБЛЕМА

Сільськогосподарське підприємство — платник фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП) одержало фінансову допомогу від свого засновника у вигляді товарно-матеріальних цінностей. Які податкові наслідки можуть виникнути у підприємства за цією операцією?

РІШЕННЯ

Податкові наслідки не виникнуть.

Фінансовою допомогою вважається сума коштів, що надається платнику податку на безповоротній або поворотній основі (пп. 14.1.257 Податкового кодексу України; ПК).

З метою оподаткування податком на прибуток товарно-матеріальні цінності (ТМЦ), що одержані платником податку та за які не передбачається грошова або інша компенсація вартості таких товарів чи їх повернення, вважаються безоплатно наданими товарами (пп. 14.1.13 ПК). Зазначена норма ПК поширюється на платників податку на прибуток.

Сільгосппідприємство є платником ФСП і сплачує його згідно з главою 2 розділу XIV ПК. Платники ФСП не є платниками податку на прибуток (пп. «а» п. 307.1 ПК).

Тобто безоплатно одержані сільськогосподарським підприємством — платником ФСП матеріальні цінності від свого засновника не впливають на об’єкт оподаткування ФСП.

Щодо ПДВ, то сільгосппідприємство не має права на податковий кредит з ПДВ, оскільки ним не сплачена сума ПДВ при безоплатному отриманні ТМЦ (п. 198.1 ПК).

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль