Головбух

Податкові наслідки при отриманні фінансової допомоги платником ФСП

  • 1 грудня 2014
  • 21

ПРОБЛЕМА

Сільськогосподарське підприємство — платник фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП) одержало фінансову допомогу від свого засновника у вигляді товарно-матеріальних цінностей. Які податкові наслідки можуть виникнути у підприємства за цією операцією?

РІШЕННЯ

Податкові наслідки не виникнуть.

Фінансовою допомогою вважається сума коштів, що надається платнику податку на безповоротній або поворотній основі (пп. 14.1.257 Податкового кодексу України; ПК).

З метою оподаткування податком на прибуток товарно-матеріальні цінності (ТМЦ), що одержані платником податку та за які не передбачається грошова або інша компенсація вартості таких товарів чи їх повернення, вважаються безоплатно наданими товарами (пп. 14.1.13 ПК). Зазначена норма ПК поширюється на платників податку на прибуток.

Сільгосппідприємство є платником ФСП і сплачує його згідно з главою 2 розділу XIV ПК. Платники ФСП не є платниками податку на прибуток (пп. «а» п. 307.1 ПК).

Тобто безоплатно одержані сільськогосподарським підприємством — платником ФСП матеріальні цінності від свого засновника не впливають на об’єкт оподаткування ФСП.

Щодо ПДВ, то сільгосппідприємство не має права на податковий кредит з ПДВ, оскільки ним не сплачена сума ПДВ при безоплатному отриманні ТМЦ (п. 198.1 ПК).

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл