Оподаткування доходу експедитора

21

ПРОБЛЕМА

Як оподатковується дохід експедитора при використанні транспортних послуг перевізника за рахунок коштів замовника на підставі договору комісії?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 189.4 Податкового кодексу України (ПК) базою оподаткування ПДВ для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії, є вартість постачання цих товарів, визначена у порядку, встановленому статтею 188 ПК. Дата збільшення податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії та без права власності на такі товари/послуги, визначається за правилами, встановленими статтями 187 і 198 ПК, які містять загальні правила визначення дати податкових зобов’язань та податкового кредиту.

Тобто базою оподаткування ПДВ для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії, є вартість постачання цих товарів, визначена виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін. Дата збільшення податкових зобов’язань та податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії та без права власності на такі товари/послуги, визначається за загальновстановленими правилами.

Відповідно до підпункту 136.1.19 ПК для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток не враховуються доходи у вигляді коштів або вартості майна, що надходять комісіонеру в межах договорів комісії. Водночас винагорода комісіонера відповідно до підпункту 135.4.1 ПК включається до складу доходів від операційної діяльності.

Тому для уникнення можливих проблем необхідно у договорі на транспортно-експедиційне обслуговування зазначати необхідність окремої оплати винагороди комісіонера та транзитних коштів (на які експедитор не має права власності).

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль