Головбух

Оподаткування доходу експедитора

  • 1 грудня 2014
  • 22

ПРОБЛЕМА

Як оподатковується дохід експедитора при використанні транспортних послуг перевізника за рахунок коштів замовника на підставі договору комісії?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 189.4 Податкового кодексу України (ПК) базою оподаткування ПДВ для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії, є вартість постачання цих товарів, визначена у порядку, встановленому статтею 188 ПК. Дата збільшення податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії та без права власності на такі товари/послуги, визначається за правилами, встановленими статтями 187 і 198 ПК, які містять загальні правила визначення дати податкових зобов’язань та податкового кредиту.

Тобто базою оподаткування ПДВ для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії, є вартість постачання цих товарів, визначена виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін. Дата збільшення податкових зобов’язань та податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії та без права власності на такі товари/послуги, визначається за загальновстановленими правилами.

Відповідно до підпункту 136.1.19 ПК для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток не враховуються доходи у вигляді коштів або вартості майна, що надходять комісіонеру в межах договорів комісії. Водночас винагорода комісіонера відповідно до підпункту 135.4.1 ПК включається до складу доходів від операційної діяльності.

Тому для уникнення можливих проблем необхідно у договорі на транспортно-експедиційне обслуговування зазначати необхідність окремої оплати винагороди комісіонера та транзитних коштів (на які експедитор не має права власності).

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл