Оплата лікарняних учасникам АТО

2415
Дізнаємось, як здійснюється нарахування лікарняних учасникам АТО відповідно до оновленого законодавства про працю

Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України (КЗпП) протягом 2014-2015 років за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігалися місце роботи, посада і компенсувався із бюджету середній заробіток на підприємстві.

За новою редакцією статті 119 КЗпП, 01.01.2016 така компенсація із бюджету в межах середнього заробітку не передбачена. Роботодавці виплачують мобілізованим застрахованим особам середній заробіток із власних коштів.

Оплата лікарняних учасникам АТО, на яких поширюється чинність Закону України від 22.10.1993 № 3551-XII, проводиться в розмірі 100% середньої зарплати.

Розрахунок середньої зарплати для нарахування лікарняних учасникам АТО

Середня зарплата для нарахування лікарняних визначається відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.

Середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, на яку нарахований ЄСВ, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин.

Роботодавець обчислює середню зарплату для оплати лікарняних учасникам АТО на підставі відомостей, що включаються до звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ, що подаються до ДФС.

Розрахунок страхового стажу для нарахування лікарняних учасникам АТО

Період проходження працівниками військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, враховується до страхового стажу для нарахування лікарняних учасникам АТО, якщо за цей період було сплачено ЄСВ.

Період несплати ЄСВ не включається до страхового стажу застрахованої особи.

Якщо страховий стаж особи за останні 12 місяців становитиме менше 6 місяців, допомога по тимчасовій непрацездатності обчислюється виходячи з нарахованої зарплати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної зарплати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

Період, коли за застраховану особу не сплачували ЄСВ (період виплати працівнику компенсації із бюджету в межах середнього заробітку мобілізованого працівника), слід відносити до періоду, не відпрацьованого з поважних причин. Тож такі дні виключаються з розрахункового періоду при розрахунку середньоденної допомоги по тимчасовій непрацездатності.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Не піймайтеся на штрафи: коригуйте відпускні правильно
Інвалютні операції: імпорт, експорт товарів, курсові різниці, валютні обмеження
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

Наталія Будніченко, головний редактор порталу «Головбух»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль