text
Головбух

Чи оподатковується діяльність неприбуткової організації

  • 1 грудня 2014
  • 23

ПРОБЛЕМА

Неприбуткова громадська організація (НГО) хоче займатися реалізацією друкованої газети. Чи не втратить у цьому випадку НГО ознаки неприбутковості за кодом «0006» і чи не платитиме податок на прибуток? Як правильно оформити продаж газети, щоб це підпадало під пільги з податку на прибуток за статтею 157 ПК?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 157.3 Податкового кодексу України (ПК) від оподаткування податком на прибуток звільняються доходи неприбуткових організацій з ознакою неприбутковості «0006», отримані у вигляді:

коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань;

пасивних доходів;

коштів або майна, які надходять таким неприбутковим організаціям від ведення їх основної діяльності;

дотацій або субсидій.

Під терміном «основна діяльність» слід розуміти діяльність неприбуткових організацій, яка визначена для них як основна законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації. До основної діяльності також включається продаж неприбутковою організацією товарів, виконання робіт, надання послуг, які пропагують принципи та ідеї, для захисту яких було створено таку неприбуткову організацію, та які є тісно пов’язаними з її основною діяльністю, якщо ціна таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг є нижчою від звичайної або якщо така ціна регулюється державою. Статутні документи неприбуткових організацій повинні містити вичерпний перелік видів їх діяльності, які не передбачають одержання прибутку (п. 157.15 ПК).

У разі якщо неприбуткова організація отримує дохід із джерел, інших, ніж зазначено вище, така неприбуткова організація зобов’язана сплатити податок на прибуток, який визначається як сума доходів, отриманих із таких інших джерел, що зменшена на суму витрат, пов’язаних з отриманням таких доходів, але не вище суми таких доходів (п. 157.11 ПК).

Загальні засади видавничої справи визначає Закон України «Про видавничу справу» від 05.06.1997 №318/97. Видавці, виготовлювачі та розповсюджувачі видавничої продукції відносяться до суб’єктів видавничої справи. В свою чергу, ними можуть бути: громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, юридичні особи України та інших держав. Відносини між суб’єктами видавничої справи регулюються окремими угодами, укладеними згідно із законодавством. Тобто чинне законодавство не містить обмежень щодо відносин неприбуткової організації (видавця) з фізособою-підприємцем (розповсюджувача видавничої продукції) за умови укладення відповідної угоди.

Таким чином, у випадку, якщо видавництво газети не є основною діяльністю та даний вид діяльності не прописаний у статуті, неприбуткова організація сплачує податок на прибуток з доходів від продажу газети за загальною ставкою.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл