Оренда приміщення під офіс за фактичною адресою: податкові наслідки

42

ПРОБЛЕМА

Підприємство — оператор зв’язку (платник податку на прибуток на загальних підставах) орендує приміщення під офіс за фактичною адресою. Крім того, одна з телефонних станцій розміщена також за фактичною адресою в орендованому приміщенні. Чи має право підприємство включати орендну плату за приміщення, що знаходиться за фактичною адресою, до податкових витрат, а суму ПДВ — до податкового кредиту?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом 138.10.2 Податкового кодексу України (ПК) до адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління підприємством, включаються витрати, пов’язані з оперативною орендою платника податку.

Оподаткування операцій лізингу (оренди) здійснюється відповідно до пункту 153.7 ПК в такому порядку: передача майна в оперативний лізинг (оренду) не змінює податкових зобов’язань орендодавця та орендаря. При цьому орендодавець збільшує суму доходів, а орендар збільшує суму витрат на суму нарахованого лізингового платежу за наслідками податкового періоду, в якому здійснюється таке нарахування. Документом, який є підставою такого нарахування для включення суми орендної плати до витрат орендаря, є акти приймання-передачі об’єкта оренди, якщо їх підписання передбачено договором. За відсутності актів нарахування здійснюється на підставі договору оренди.

При цьому витрати з орендної плати належать до складу витрат при обчисленні податку на прибуток за умови використання орендованого майна у власній господарській діяльності.

Підтвердженням використання орендованого під офіс приміщення у власній господарській діяльності є договір оренди, в якому обов’язково вказується сума орендної плати, строки та форма оплати. На підставі цього договору орендар перераховує орендну плату на розрахунковий рахунок в банку або до каси орендодавця.

Згідно з підпунктом 185.1 ПК операції з надання нерухомості в оренду є об’єктом оподаткування податком на додану вартість (ПДВ).

Право віднесення сум податку до податкового кредиту в орендаря виникає за наявності податкової накладної, наданої йому орендодавцем та оформленої відповідно до вимог пункту 201.1 ПК та Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 22.09.2014 № 957.

Серед основних реквізитів у податковій накладній зазначається місцезнаходження (податкова адреса) продавця та покупця.

Відповідно до статті 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу. А згідно з пунктом 45.2 ПК податковою адресою юридичної особи є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (ЄДР).

Тобто, незалежно від того, чи буде в податковій накладній зазначено фактичне місцезнаходження згідно з договором оренди, чи податкову адресу орендаря згідно з ЄДР, орендар матиме право на податковий кредит. Тим більше, що дані інших полів податкової накладної підтверджують його статус як платника ПДВ (індивідуальний податковий номер).

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль