Право на придбання інвалюти для повернення кредитів

258
Нацбанк укотре послабив запроваджені раніше обмеження на валютному ринку. Детально про це читайте далі

Набрала чинності постанова Правління НБУ «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 14.09.2016 № 386, якою встановлюються нові валютні обмеження. Діятиме вона до 15.12.2016.

При цьому актуальними залишились обмеження щодо граничного строку для розрахунків за експортно-імпортними операціями (120 календарних днів) і продажу інвалютних надходжень на міжбанку (65%).

Придбання іноземної валюти для повернення кредитів

Уповноважений банк усе ще не має права купувати інвалюту за дорученням клієнта-резидента (крім фізичної особи), якщо на поточних та депозитних рахунках, а також на балансових рахунках 2602 «Кошти в розрахунках суб’єктів господарювання» як грошове забезпечення клієнта за гарантіями він має іноземну валюту в сумі понад 25 тис. доларів США.

Однак компанії, які є резидентами, тепер можуть купувати інвалюту для погашення заборгованості за кредитами та позиками перед нерезидентами навіть за наявності на їх рахунках суми понад зазначений ліміт. Як придбані, так і наявні кошти можна використовувати винятково для погашення зобов’язань перед нерезидентами.

Видача інвалютної готівки через касу

Ліміт на отримання готівки і банківських металів із поточних і депозитних рахунків клієнтів через каси та банкомати становить 250 тис. грн. на добу на одного клієнта (раніше — 100 тис. грн.).

Обмеження стосується видачі готівки в інвалюті як у межах України, так і за її межами. Проте воно не поширюється на витрати на відрядження працівників за кордон резидентами-юрособами, фізособами-підприємцями та іноземними представництвами.

Репатріація дивідендів

Виплачувати інвалютні дивіденди можна, проте з урахуванням таких обмежень.

1. Дивіденди за корпоративними правами чи акціями можна повертати за кордон тільки за 2014 та 2015 роки. Купувати чи перераховувати інвалюту для репатріації дивідендів має або емітент корпоративних прав, або депозитарна установа, або іноземний інвестор.

2. Розміри придбання інвалюти з метою репатріації дивідендів протягом календарного місяця не можуть бути більшими за 1 млн. доларів США та 10% від загального обсягу дивідендів, але не більше 5 млн. доларів США.

3. Купувати та перераховувати інвалюту для репатріації дивідендів можна тільки через один уповноважений банк.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль