Головбух

Відшкодування за невчасну виплату зарплати

  • 31 серпня 2016
  • 2420

Роз’яснимо, чи має право працівник вимагати від підприємства відшкодування за затримку заробітної плати, якщо при звільненні він отримав зарплату, але не отримав компенсації за її невчасну виплату ще під час роботи

Кодекс законів про працю України (КЗпП) визначає, що у день звільнення працівника підприємство має виплатити всі належні йому суми.

До таких сум відноситься, зокрема, і заробітна плата, і компенсація за порушення строків її виплати, яка нараховується відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР та Положення про порядок компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплати, затвердженого постановою КМУ від 20.12.1997 № 1427.

Якщо компенсацію за затримку зарплати не виплатили

За КЗпП, у випадку невиплати компенсації звільненому працівнику підприємство має нарахувати йому середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Дізнайтесь, коли підприємство звільняється від відповідальності за несвоєчасну виплату заробітної плати, в публікації «Несвоєчасні виплати заробітної плати: коли вини підприємства немає»

Якщо виникає спір щодо належних працівникові сум, сума компенсації фіксується відповідно до статті 235 КЗпП на дату ухвалення рішення органом, який розглядає цей спір.

Розрахунок середнього заробітку при нарахуванні компенсації

Для розрахунку середнього заробітку згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100, враховується заробіток за останніх два календарних місяці.

До цієї суми входять:

  • основна зарплата;
  • доплати і надбавки;
  • виробничі премії;
  • винагорода за підсумками річної роботи та вислугу років.

Такі виплати включаються в тому розмірі, у якому вони нараховувались. Тож суми відрахувань на податки не виключаються з розрахунку середнього заробітку. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл