text
Головбух

Зміни в декларації з податку на прибуток

  • 25 серпня 2016
  • 1348

Податкова декларація з податку на прибуток підприємств зазнала чергових змін. Точніше можемо сказати — очікуваних змін. Адже Мінфін вже давно мав би подбати про те, аби звітність відповідала оновленим на початку року нормам ПК. Проаналізуємо разом результат.

Нещодавно у нормативному полі з’явився наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» від 08.07.2016 № 585. Якихось реформаторських починань він не втілює, головне його завдання — привести звітність з податку на прибуток у відповідність із Податковим кодексом України (ПК). Що він і зробив — з 19.08.2016.

Тобто форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897 (далі — декларація з податку на прибуток), зазнала переважно технічних коригувань. Утім, окремі зміни до декларації варті на особливу увагу.

Зміни у додатку АВ до декларації про прибуток

Суттєвої зміни у додатку АВ до декларації про прибуток зазнала формула розрахунку максимальної бази для нарахування авансового внеску з податку на прибуток, який сплачують у разі виплати дивідендів.

Як і раніше, максимальну базу для нарахування авансового внеску розраховують, віднявши від виплачених дивідендів значення об’єкта оподаткування за відповідний звітний рік, за результатами якого виплатили такі дивіденди. А от такий об’єкт оподаткування тепер обчислюється по-новому — без показника рядка 23 ПН декларації з податку на прибуток. Тобто без суми податків, які утримують при виплаті доходів (прибутків) нерезидентам у звітному періоді.

Зміни у додатку ЗП до декларації про прибуток

Не варто зайвий раз згадувати про труднощі, які виникали при заповненні декларації платниками у разі сплати ними «дивідендних» авансових внесків з податку на прибуток або ж за наявності суми податку, сплаченого за кордоном, який можна зараховувати у зменшення податку на прибуток.

Тож можемо сказати, що головного болю у цих платників поменшає (хоча би під час заповнення декларації про прибуток).

Тепер вони отримали можливість відображати:

1) у рядку 16.1 — суму податку, сплаченого суб’єктами господарювання за кордоном, який зараховують під час сплати ними податку на прибуток в Україні.

Варто звернути увагу на обмеження розміру такого іноземного податку, обумовлене ПК, — він не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні протягом звітного періоду (пп. 141.4.9 ПК);

2) у рядку 16.2 — авансові внески, сплачені в разі виплати дивідендів у звітному періоді;

3) у рядку 16.3 — «дивідендні» авансові внески, не враховані у минулих періодах;

4) у рядку 16.4.1 — суму, яка зменшує податок на прибуток у поточному періоді;

5) у рядку 16.4.2 — показник, який можна перенести у наступні звітні періоди.

6) у рядку 16.5 — нарахований податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який може зменшувати податок на прибуток звітного періоду.

Варто звернути увагу на заборону переносити невраховану частину податку на нерухоме майно на наступні періоди (п. 137.6 ПК);

            7) у рядку 16.6 — авансовий внесок у сумі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року (п. 38 підрозд. 4 розд. ХХ ПК).

Варто звернути увагу, що можливість відображати авансовий внесок у декларації про прибуток — новація декларації. Поява цього рядка завдячує змінам 2016 року у ПК, якими з 01.01.2016 скасовані щомісячні авансові внески і запроваджений одноразовий авансовий внесок у сумі 2/9 податку на прибуток, нарахованого за підсумками трьох кварталів 2016 року. Обов’язок сплатити одноразовий авансовий внесок покладено лише на квартальних платників. Водночас платники, яким у декларації з податку на прибуток потрібно уточнити показники щомісячних авансових внесків за звітний період 2013 або 2014 року, наразі мають таку можливість.

Зміни у додатку РІ до декларації про прибуток

Після внесення змін рядків у додатку РІ до декларації з податку на прибуток додалося. Зокрема, тепер платники у ньому можуть відображати:

  • доходи від участі в капіталі платників єдиного податку четвертої групи та у вигляді дивідендів, які підлягають виплаті на його користь від будь-яких платників податків, які сплачують «дивідендні» авансові внески з податку на прибуток;
  • різниці, пов’язані, зокрема, із виконанням Закону України «Про фінансову реструктуризацію» від 14.06.2016 № 1414-VIII, — із 19.10.2016.

Зміни у додатку ПН до декларації про прибуток

Рядки, що з’явилися у додатку ПН до декларації з податку на прибуток, передбачено для відображення доходів нерезидентів, звільнених від оподаткування. А саме:

  • доходів (дисконту) на державні цінні папери;
  • облігацій місцевих позик;
  • операцій, пов’язаних з державними деривативами та позиками.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл