text
Головбух

Якщо місцева рада не визначила ставки земельного податку

  • 15 серпня 2016
  • 430

Із початку минулого року плата за землю відноситься до місцевих податків. Дізнаємось, які ставки земельного податку застосовувати, у разі коли місцева рада не затвердила їх своїм рішенням

Із 01.01.2015 плата за землю є місцевим податком. Це означає, що розмір ставки плати за землю та податковий період встановлюють і закріплюють у своїх рішеннях місцеві ради.

Якщо орган місцевого самоврядування не прийняв і, відповідно, не оприлюднив рішення про встановлення місцевих податків до 15 липня року, що передує бюджетному періоду застосування таких податків, використовуються мінімальні ставки податків.

У такому випадку беруться ставки плати за землю, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду їх застосування. Для обчислення податкового зобов’язання із земельного податку застосовуються ставки, встановлені попередньою редакцією Податкового кодексу України (ПК) (чинною до 01.01.2015).

Прийняте у 2016 році рішення місцевих рад щодо встановлення ставок земельного податку обов’язкове для виконання всіма розташованими на відповідній території підприємствами.

Ставки земельного податку місцеві ради можуть встановлювати лише в межах, які визначає ПК:

  • за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, — у розмірі не більше ніж 3% їх нормативної грошової оцінки;
  • за сільськогосподарські угіддя — не більше ніж 1% нормативної грошової оцінки певного виду сільськогосподарських угідь;
  • за земельні ділянки, що розташовані за межами населених пунктів і нормативну грошову оцінку яких не проведено, — не більше ніж 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;
  • за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності), — не більше ніж 12% їх нормативної грошової оцінки.

Якщо місцеві ради не прийняли рішення про встановлення плати за землю або не визначили ставку податку для земельних ділянок поза межами населеного пункту, то під час обчислення суми податкових зобов’язань із земельного податку для таких земельних ділянок слід застосовувати ставки податку, визначені ПК у редакції, чинній до 01.01.2015.

Коли платник виявляє помилку в обчисленні суми земельного податку за попередні періоди, він має право уточнити свої податкові зобов’язання.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл