Нова звітність неприбуткових організацій

17960
Мінфін затвердив форму звіту неприбуткових організацій. Розглянемо, як заповнюються окремі частини такого звіту

Неприбуткові організації можуть використовувати доходи та прибутки тільки для фінансування своїх видатків на утримання, реалізацію мети і напрямів діяльності. Також вони мають відповідати таким вимогам неприбутковості:

  • утворення та реєстрація в порядку, визначеному профільним законом;
  • заборона установчими документами розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування ЄСВ), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
  • передбачення установчими документами передачі активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або їх зарахування до доходу бюджету в разі припинення юрособи;
  • наявність організації в реєстрі неприбуткових установ та організацій.

За недотримання цих вимог організація має почати сплачувати податок на прибуток із квартальним звітним періодом та відзвітувати з початку року по останній день місяця, в якому було вчинено порушення.

Форма звіту неприбуткової організації

Податковий кодекс України (ПК) визначає, що неприбуткові підприємства, установи та організацій мають подавати Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

Форму такого звіту затвердив Мінфін своїм наказом від 17.06.2016 № 553 і вона набрала чинності з 2 серпня цього року. Відповідно, Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затверджений наказом МДЗ від 27.01.2014 № 85, уже втратив чинність. 

Коли звітують неприбуткові організації

Неприбуткові організації звітують один раз на рік. У рядку 2 вступної частини звіту неприбуткової організації вони проставляють відповідну позначку про річне звітування. Якщо звіт уточнюється, така позначка ставиться у рядку 3 вступної частини звіту.

У разі коли неприбуткові організації порушують вимоги неприбутковості, у рядку 2 вступної частини звіту вони вказують місяць, у якому відбулося порушення, та інформують про нестандартний квартальний звітний період.

Заповнення звіту неприбуткової організації

Частина І звіту неприбуткової організації містить інформацію про доходи і видатки неприбуткової організації, отримані від статутної діяльності. Її заповнюють у разі, якщо вимоги неприбутковості не були порушені.

Тепер у цій частині не потрібно зазначати джерела доходів із прив’язкою до певного виду неприбуткової організації.

Однак додались рядки для відображення доходів і видатків на майно та послуги, перераховані й надані організаціям, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції. Гуманітарна допомога, в тому числі використана не за цільовим призначенням, зазначається в додатку ГД до звіту неприбуткової організації. 

Коли організації здійснюють видатки не за цільовим призначенням чи розподіляють дохід між своїми учасниками, вони заповнюють частину ІІ звіту неприбуткової організації.

Так, сформований за нецільовими видатками об’єкт оподаткування податком на прибуток відображається в рядку 5. Рядок 6, своєю чергою, відводиться під податкове зобов’язання з податку на прибуток.

На відміну від попередньої форми звіту, в оновленій не потрібно згадувати про доходи, які неприбуткові організації отримують з інших джерел, ніж це дозволяє ПК.

Виправлення помилок у звіті неприбуткової організації

Для виправлення помилок у звіті неприбуткові організації подають уточнюючий звіт або заповнюють додаток ВП до поточного звіту.

При цьому в разі подання уточнюючого звіту неприбуткові організації мають сплатити штраф у розмірі 3% суми недоплати, а при заповненні додатка ВП — 5%.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Не піймайтеся на штрафи: коригуйте відпускні правильно
Інвалютні операції: імпорт, експорт товарів, курсові різниці, валютні обмеження
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

Наталія Будніченко, головний редактор порталу «Головбух»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль