text
Головбух

Збільшення граничного строку ЗЕД-розрахунків

  • 8 серпня 2016
  • 1564

Національний банк України збільшив граничний строк розрахунків у сфері ЗЕД на 30 днів. З’ясуємо, коли діє такий 120-денний строк

Своєю постановою «Про внесення змін до де­яких нормативно-правових актів Національного банку України» від 28.07.2016 № 361 Національний банк України збільшив граничний строк розрахунків за операціями з експорту й імпорту товарів із встановлених раніше 90 до 120 днів.

Це означає, що резиденти отримуватимуть на свої рахунки виручку в іноземній валюті у строки виплати заборгованостей, не пізніше 120 календарних днів.

Операції з імпорту, які резиденти здійснюють на умовах відстрочення поставки, не можуть тривати довше 120 днів із дня внесення авансу.

Новий граничний строк діятиме до 14.09.2016, поки буде чинна змінена постанова Правління НБУ «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 07.06.2016 № 342.

Також згідно з оновленнями якщо сума платежів за імпортними контрактами перевищує 1 млн. дол. США, під час їх здійснення банк має використовувати акредитивну форму розрахунків. Раніше така форма застосовувалась до платежів, які перевищували 500 тис. дол. США.

Такі зміни стосуються й авансових платежів і вони внесені до постанови Правління НБУ «Про особливості здійснення деяких валютних операцій» від 23.02.2015 № 124. Строк їх чинності не визначено. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!