Головбух

Нарахування ЄСВ на перехідні лікарняні

  • 25 липня 2016
  • 3151

Механізм застосування мінімального страхового платежу до перехідних лікарняних викликає чимало запитань. Тож під час вебінару до Дня бухгалтера експерт МCFR: Головбух Андрій Дуднік роз’яснив алгоритм нарахування ЄСВ на перехідні лікарняні

Фахівці ДФС у своєму листі від 31.03.2015 № 6667/6/99-99-17-03-01-15 виклали порядок нарахування ЄСВ на перехідні лікарняні.

База нарахування ЄСВ на перехідні лікарняні

Для визначення єдиного внеску на перехідні лікарняні суми допомоги з тимчасової непрацездатності розподіляються між місяцями, за які вони нараховані. Оскільки сума зарплати за місяць початку хвороби відома, визначену загальну базу нарахування ЄСВ потрібно порівняти з мінімальною зарплатою.

ЄСВ на перехідні лікарняні

У місяці початку хвороби єдиний внесок нараховується на фактичну суму зарплати. Адже ми ще не знаємо загальну базу нарахування ЄСВ за такий місяць.

Якщо після розподілу сум лікарняних загальна база нарахування єдиного внеску за місяць початку хвороби менша, ніж мінімальна заробітна плата, ЄСВ донараховується виходячи з розміру мінімальної зарплати. Фактично нарахований і сплачений єдиний внесок із зарплати за такий місяць потрібно також врахувати.

На фактичну суму лікарняних ЄСВ нараховується у місяці закінчення хвороби. Після того, як стає відома сума зарплати за місяць закінчення хвороби, перехідні лікарняні за цей місяць додаються до такої суми. Отримана сума порівнюється з мінімальною зарплатою.

У разі якщо загальна база нарахування єдиного внеску менша за мінімальну зарплату, ЄСВ з лікарняних нараховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати.

Повний виступ лектора, присвячений питанням нарахування та сплати ЄСВ, ви можете переглянути за посиланням.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл