Головбух

Індексація зарплати у 2016 році

  • 21 липня 2016
  • 5521

Під час безплатного вебінару до Дня бухгалтера, що відбувся 14 липня 2016 року, головний редактор тижневика «Головбух: БЮДЖЕТ» Тетяна Піднебесна розповіла про проведення індексації зарплати у 2016 році

Проведення індексації зарплати у 2016 році врегульовують Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII та Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078.

Механізм визначення базового місяця для обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації зазнав змін. Тепер право на індексацію виникає, якщо наростаючим підсумком ІСЦ перевищить поріг індексації (103%  — із 01.01.2016). У разі підвищення посадового окладу значення ІСЦ у місяці такого підвищення приймається за 100%.

Проводити індексацію не потрібно, якщо в місяці підвищення окладу розмір підвищення зарплати перевищує суму індексації в базовому місяці. Якщо зарплата не перевищує суму індексації в базовому місяці, сума індексації розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

Підприємства зазначають особливості та правила проведення індексації грошових доходів своїх працівників у колективних договорах. При цьому проведення індексації є обов’язковим.

Оскільки суми індексації входять до фонду додаткової заробітної плати, за непроведення індексації на посадових осіб підприємств накладається штраф від 15 до 50 нмдг (від 255 до 850 грн.).

Що стосується індексації стипендій учнів і студентів, то для визначення права на поточну індексацію ІСЦ наростаючим підсумком розраховують із жовтня 2015 року. Адже стипендії востаннє підвищувались у вересні 2015 року.

Повний виступ лектора ви можете переглянути за посиланням

Правила індексації зарплати у 2016 році шукайте в публікації «Індексація заробітної плати за правилами».

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл