Головбух

Підтвердження сільгоспвиробником статусу єдиноподатника

  • 18 липня 2016
  • 414

З’ясуємо, чи може сільгоспвиробник включати дохід від надання послуг іншим підприємствам-сільгоспвиробникам до розрахунку 75-відсоткової частки для підтвердження статусу єдиноподатника

Податковий кодекс України визначає, що сільськогосподарський товаровиробник має право перебувати на єдиному податку, якщо частка його сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік не менша за 75% загального доходу.

Така частка розраховується як питома вага доходу сільгосптоваровиробника від реалізації власно виробленої сільгосппродукції у загальній сумі доходу. У формі розрахунку, затвердженій наказом Мінагрополітики від 26.12.2011 № 772, частка сільськогосподарського товаровиробництва розраховується як відношення значень рядків 1 та 4.

У рядку 1 розрахунку прописують загальну суму доходу від реалізації сільгосппродукції власного виробництва, продуктів її переробки та від надання супутніх послуг покупцю, зокрема:

  • збирання врожаю, його брикетування, складування, пакування та підготовки продукції до збуту;
  • зберігання сільськогосподарської продукції.

Інші послуги, які одне сільгосппідприємство може надавати іншому, не впливають на збільшення граничного розміру частки сільськогосподарського товаровиробництва.

У рядку 4 розрахунку зазначають різницю між загальною сумою доходу сільгосптоваровиробника (р. 2) та величиною, на яку її зменшують (р. 3).

Загальну суму доходу сільгосптоваровиробник визначає відповідно до вимог П(С)БО 15 «Дохід».

Тож якщо одне сільгосппідприємство надає іншому послуги, не зазначені вище, дохід від них враховується в загальній сумі доходу, яка прописується в рядках 2 та 4 розрахунку. Це призводить до зменшення граничного розміру частки сільськогосподарського товаровиробництва.

Якщо за підсумками року частка буде меншою за 75%, сільгосптоваровиробник змушений буде перейти на загальну систему оподаткування.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл