text
Головбух

Оподаткування перехідних відпускних

  • 13 липня 2016
  • 1621

Дізнаємось, як відпустка, що починається в одному місяці й завершується в іншому, оподатковується ПДФО, військовим збором і ЄСВ

Згідно з Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5, оплата праці за період відпустки є заробітною платою. Отже, відпускні, зокрема перехідні, оподатковуються як зарплата. 

ПДФО на перехідні відпускні

Із відпускних ПДФО утримується за ставкою 18%.

У випадку з перехідними відпускними їх суму потрібно розподілити між відповідними податковими періодами їх нарахування. Це важливо під час визначення права працівника на застосування податкової соціальної пільги (ПСП), якщо його місячна зарплата не перевищує місячного прожиткового мінімуму.

Право на застосування ПСП можна з’ясувати лише тоді, коли відомий загальний місячний дохід. Так, відпускні, які припадають на місяць початку відпустки, відносять до загального доходу цього місяця. Відпускні, які припадають на місяць завершення відпустки, входять до загального доходу місяця завершення.

Військовий збір на перехідні відпускні

Оскільки ПСП не застосовується при оподаткуванні зарплати військовим збором, розподіляти між різними місяцями перехідні відпускні не потрібно. Військовий збір за ставкою 1,5% нараховується на загальну суму відпускних.

ЄСВ на перехідні відпускні

Ставка ЄСВ для всіх видів виплат складає 22%.

Для оподаткування перехідних відпускних ЄСВ їх потрібно розподілити між місяцями відпустки пропорційно до кількості днів такої відпустки. Нарахування проводиться на фактичну суму відпускних, оскільки загальна сума доходу за поточний і наступний місяці ще не відома.

Під час нарахування зарплати за місяць початку відпустки відпускні додаються до зарплати. У разі якщо загальний дохід менший за мінімальну зарплату, ЄСВ потрібно нарахувати на мінімальний розмір зарплати з урахуванням нарахованої на відпускні суми ЄСВ. Якщо загальний дохід більший за мінімальну зарплату, ЄСВ нараховується на фактичний розмір зарплати.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл