Головбух

Зміна суми ПДВ, на яку реєструють накладну, при поверненні грошових зобов’язань

  • 4 липня 2016
  • 512

З’ясуємо, чи змінюється сума ПДВ, на яку платник реєструє накладні та розрахунки коригування, на суму повернутих на електронний рахунок надміру сплачених грошових зобов’язань

У випадках, коли платники ПДВ сплачують податок помилково чи надміру, такі суми грошового зобов’язання повертаються платникам за відсутності у них податкового боргу.

Після затвердження заяви платників про повернення надміру сплачені грошові зобов’язання перераховуються на їхні рахунки у системі електронного адміністрування ПДВ. Особливості такого повернення встановлені пунктом 200-1.6 Податкового кодексу України.

Повернуті надміру сплачені грошові зобов’язання з ПДВ не змінюють загальної суми поповнення електронних рахунків платників з їх поточних рахунків. Така загальна сума входить до формули, за якою розраховується сума ПДВ, на яку платники можуть реєструвати накладні та розрахунки коригування. Отже, сума, на  яку можна реєструвати податкові накладні та розрахунки коригування, не змінюється також.

Однак якщо платники ПДВ мають намір повернути кошти зі своїх електронних рахунків на поточні, то загальна сума поповнення електронного рахунку зменшується на суму перерахованого ПДВ.

За інформацією із загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, категорія 101.08

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл