Головбух

Пришвидшення митного оформлення

 • 1 липня 2016
 • 464

Невдовзі почне діяти ІТ-системи митниці, яка пришвидшить митне оформлення товарів. Розглянемо спрощення митного контролю

Порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації, затверджений постановою КМУ від 25.05.2016 № 364, визначає засади роботи інформаційно-телекомунікаційної системи митниці. Діяти ця ІТ-система почне з 1 серпня 2016 року.

Митне оформлення імпортованих та експортованих товарів і транспорту здійснюватиметься з використанням електронних повідомлень та сканованих копій документів, засвідчених електронними цифровими підписами посадових осіб підприємства.

У разі імпорту товарів протягом чотирьох годин буде здійснена перевірка наданих документів і прийнято одне з таких рішень:

 • завершити певний вид державного контролю;
 • відмовити в завершенні здійснення контролю;
 • провести огляд товарів з можливим відбором зразків;
 • здійснити додаткову обробку товарів;
 • повернути вантаж;
 • знищити вантаж.

Якщо протягом цього часу контролюючий орган не внесе до ІТ-системи будь-яке рішення, спрацює принцип «мовчазної згоди».

Під час експорту товарів у розпорядженні посадової особи контролюючого буде 24 робочі години на прийняття одного з таких рішень:

 • завершити контроль;
 • відмовити в завершенні контролю;
 • провести огляд товарів та можливого відбору зразків;
 • здійснити додаткову обробку товарів.

Так само, як і за митного оформлення імпорту, якщо протягом відведеного часу контролюючий орган не внесе до ІТ-системи рішення, позитивне рішення про здійснення відповідного виду державного контролю буде погоджено автоматично.

Із 1 липня 2016 року під час проведення митних формальностей запроваджено фото- та відеофіксацію. Її результати використовуватимуться винятково для митних цілей.

Для запобігання та виявлення порушень впроваджується близько 20 мобільних груп, які діятимуть цілодобово на митній території Україні. До таких груп входять представники ДФС, Держприкордонслужби та Національної поліції. Серед прав мобільних груп — прийняття рішення про огляд чи переогляд товарів, створення тимчасових зон митного контролю, ініціювання складення протоколів про порушення митних правил митницею, вилучення зразків товарів для проведення експертизи.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл