text
Головбух

Облік поліпшення орендованого приміщення

  • 22 червня 2016
  • 3265

Дізнаємось, як орендар обліковує витрати на поліпшення орендованого основного засобу та як йому оподаткувати ПДВ повернення приміщення орендодавцю

Орендоване майно орендар має обліковувати на позабалансовому рахунку 01 «Орендовані необоротні активи». Тут він зазначає вартість, що вказана в договорі оренди. Після повернення такого майна орендодавцю він списує його з цього рахунку.

В обліку орендодавця орендна плата визнається доходами, а в обліку орендаря — витратами. Витрати ж орендаря на поліпшення відображаються як капітальні інвестиції за дебетом субрахунку 153 «Придбання (виготовлення) інших необоротних матеріальних активів».

Вартість завершеного поліпшення орендованого майна відображається на субрахунку 117 «Інші необоротні матеріальні активи» проведенням: Д-т 117 — К-т 153. Така вартість входить до складу витрат тільки на час нарахування амортизації та формує окремий об’єкт необоротних активів.

Що стосується оподаткування ПДВ, то передача майна в оренду не є об’єктом оподаткування цим податком. Але вартість наданих під час оренди послуг оподатковується ПДВ як операція з постачання послуг. Тож у разі поліпшення орендованого майна орендар має нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ, використовуючи мінімальну базу оподаткування. Нараховується ПДВ на незамортизовану вартість поліпшень.


Приклади відображення орендних операцій в обліку орендаря шукайте в е-журналі «Головбух»


Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл