Оплата роботи у вихідні

1037
З’ясуємо, як нарахувати зарплату працівнику, який працював у вихідні, святкові та неробочі дні

Кодекс законів про працю України визначає, що за п’ятиденного робочого тижня працівники мають право на два вихідних дні на тиждень. При шестиденному робочому тижні працівники отримують один вихідний.

Робота у вихідні дні заборонена й допускається лише у виняткових випадках, які визначає законодавство, та за дозволу виборного органу первинної профспілкової організації підприємства. Для цього керівник підприємства видає письмовий наказ (розпорядження).

За згодою сторін робота у вихідні компенсується шляхом надання іншого для відпочинку або грошової виплати. При цьому робота у вихідні оплачується в подвійному розмірі за фактично відпрацьовані години.

У випадках коли на підприємстві не можуть дотримуватись визначеної законодавством тривалості робочого часу (40 годин на тиждень), запроваджується підсумований облік робочого часу. Якщо працівник виконує роботу понад установлену тривалість робочого часу за підсумованого обліку, така робота стає надурочною та оплачується за години, відпрацьовані понад робочий час.  

Робота у вихідні за підсумованого обліку робочого часу зараховується до норми робочого часу за встановлений підприємством обліковий період. Години роботи, які перевищують цю норму, оплачуються в подвійному розмірі. Тож якщо працівник виконує роботу понад норму робочого часу у вихідні, її вже не потрібно враховувати за обліковий період під час підрахунку надурочних годин. Адже така робота має бути оплачена в подвійному розмірі.

Насамкінець зазначимо, що порядок визначення виду компенсації за роботу у вихідні та строк використання іншого дня відпочинку не встановлений законодавством. 


Приклади визначення компенсації роботи у вихідні та святкові дні шукайте в е-журналі «Головбух»
Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль