Головбух

Оплата роботи у вихідні

  • 21 червня 2016
  • 1114

З’ясуємо, як нарахувати зарплату працівнику, який працював у вихідні, святкові та неробочі дні

Кодекс законів про працю України визначає, що за п’ятиденного робочого тижня працівники мають право на два вихідних дні на тиждень. При шестиденному робочому тижні працівники отримують один вихідний.

Робота у вихідні дні заборонена й допускається лише у виняткових випадках, які визначає законодавство, та за дозволу виборного органу первинної профспілкової організації підприємства. Для цього керівник підприємства видає письмовий наказ (розпорядження).

За згодою сторін робота у вихідні компенсується шляхом надання іншого для відпочинку або грошової виплати. При цьому робота у вихідні оплачується в подвійному розмірі за фактично відпрацьовані години.

У випадках коли на підприємстві не можуть дотримуватись визначеної законодавством тривалості робочого часу (40 годин на тиждень), запроваджується підсумований облік робочого часу. Якщо працівник виконує роботу понад установлену тривалість робочого часу за підсумованого обліку, така робота стає надурочною та оплачується за години, відпрацьовані понад робочий час.  

Робота у вихідні за підсумованого обліку робочого часу зараховується до норми робочого часу за встановлений підприємством обліковий період. Години роботи, які перевищують цю норму, оплачуються в подвійному розмірі. Тож якщо працівник виконує роботу понад норму робочого часу у вихідні, її вже не потрібно враховувати за обліковий період під час підрахунку надурочних годин. Адже така робота має бути оплачена в подвійному розмірі.

Насамкінець зазначимо, що порядок визначення виду компенсації за роботу у вихідні та строк використання іншого дня відпочинку не встановлений законодавством. 


Приклади визначення компенсації роботи у вихідні та святкові дні шукайте в е-журналі «Головбух»


Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл