Головбух

Зміна адреси у зв’язку з декомунізацією

  • 14 червня 2016
  • 2540

Через декомунізацію та перейменування вулиць і населених пунктів змінюються юридичні адреси підприємств. Дізнаємось, чи потрібно підприємствам у таких випадках коригувати установчі документи й робити нову печатку

Якщо населений пункт чи вулицю, на якій розташована юридична особа, перейменували, то відбулась формальна зміна її місцезнаходження. Отже, така юрособа має виготовити нову печатку й внести коригування до установчих документів.

Такі зміни до установчих документів підлягають обов’язковій державній реєстрації та включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

Зміни в установчих і дозвільних документах, які подають до органів ДФС

В органах ДФС наголошують, що після перейменування, яке призводить до зміни адреси господарської одиниці чи місця торгівлі, суб’єкт господарювання повинен оновити установчі, дозвільні документи, документи на господарську одиницю.

У разі зміни інформації про місцезнаходження об’єкта оподаткування власники РРО та ліцензіати — роздрібні торговці алкоголем і тютюном мають подати повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленими відомостями до контролюючого органу.

Якщо власник також вносить зміни до документа на право власності чи іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, то йому слід провести перереєстрацію РРО.

Зміни в ліцензіях і дозволах, які видають ДРС і Мін’юст

Фахівці ДРС вважають: якщо після перейменування населеного пункту чи вулиці фактичне місце здійснення діяльності чи розташування офісу, з якого керують діяльністю юрособи, не змінюється, то переоформлювати дозвільні документи й ліцензії не потрібно.

Мін’юст зазначає, що зміни до юридичної адреси вносяться добровільно й не обмежені часовими термінами.

Тож зміни до установчих документів, пов’язані з декомунізацією, можна внести у загальному порядку. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл